Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V klube bol iba deväť dní. Srbský tréner požaduje od Sportingu 10 miliónov eur

Siniša Mihajlovič. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 30. jún 2018 o 06:42

Hneď po príchode chcel zmeniť miesto sústredenia.

LISABON. Srbský futbalový tréner Siniša Mihajlovič, s ktorým Sporting Lisabon po deviatich dňoch ukončil spoluprácu, teraz žiada od portugalského klubu odškodné vo výške 10 miliónov eur. Referuje o tom web abola.pt.

Vedenie 18-násobného portugalského šampióna sa rozhodlo prepustiť 49-ročného Mihajloviča v skúšobnej lehote, ktorá bola podľa zmluvy nastavená na 15 dní od jej podpísania. Rozviazanie kontraktu nastalo na deviaty deň.

Prvá vec, ktorú Mihajlovič po príchode do klubu urobil, bola zmena miesta sústredenia. To nás čoskoro bude stáť 300-tisíc eur, takže sme si povedali, že to je pre nás najlepšie možné rozhodnutie.


Souza Sintra, prezident Sportingu Lisabon

Niekdajší obranca s obávanou ľavačkou však rozhodnutie Sportingu neakceptuje a požaduje náhradu škody.

Mihajloviča dotiahol do klubu dlhoročný prezident Bruno De Carvalho. Ten však pred niekoľkými dňami odišiel z tohto postu a jeho nástupca Souza Sintra sa rozhodol nového kouča prepustiť.

"Nefiguruje v našich plánoch pre budúcu sezónu. Prvá vec, ktorú Mihajlovič po príchode do klubu urobil, bola zmena miesta sústredenia. To nás čoskoro bude stáť 300-tisíc eur, takže sme si povedali, že to je pre nás najlepšie možné rozhodnutie. V pondelok predstavíme nového trénera," uviedol Sintra podľa oficiálneho klubového webu na stredajšej tlačovej konferencii.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.