Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Nedávno prekonal leukémiu. Mihajlovič má koronavírus, patrí do rizikovej skupiny

Siniša Mihajlovič. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. aug 2020 o 14:26

Slávny tréner nemá symptómy.

BRATISLAVA. Tréner talianskeho futbalového klubu FC Bologna Siniša Mihajlovič má koronavírus. Niekdajší skvelý srbský futbalista má síce len 51 rokov, ale patrí do rizikovej skupiny, keďže nedávno prekonal leukémiu.

Vedenie dvanásteho tímu konečnej tabuľky Serie A ročníka 2019/2020 potvrdilo, že Mihajlovič zatiaľ nemá príznaky, ale najbližšie dva týždne strávi v izolácii. A v pondelok budú testovaní všetci jeho futbaloví zverenci.

Informuje o tom portál denníka Blic.

"Budeme sa riadiť pokynmi zdravotníkov. Tréner nemá symptómy, ale zostane v izolácii. Náš mládežnícky tím už absolvoval testy na koronavírus, všetky s negatívnym výsledkom. Prvé mužstvo aj trénerský štáb budú otestovaní už v pondelok," píše sa na oficiálnom webe bolognafc.it.

Mihajlovič strávil niekoľko dní medzi sezónami na dovolenke s rodinou, plavil sa v Stredomorí.

Jeden z najlepších srbských futbalistov aj trénerov v júli 2019 oznámil, že trpí leukémiou a že musí podstúpiť operačný zákrok.

Napriek tomu aj na diaľku viedol tréningy svojho tímu a už o dva mesiace neskôr sa objavil pri mužstve na tréningu.

V máji tohto roku lekári potvrdili, že Mihajlovič sa vyliečil a tréner sa mohol plnohodnotne vrátiť na lavičku svojho mužstva, s ktorým dokončil súťažný ročník Serie A.

Súvisiace články