Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Kluby reštartujú druhú hokejovú ligu v takmer rovnakých dresoch

Nové dresy SHL. (Autor: SZĽH)
SITA|Publikované 19. nov 2020 o 15:30

V piatok odštartujú prvým kolom.

BRATISLAVA. Slovenská hokejová liga (SHL) odštartuje v piatok 20. novembra s dizajnovou novinkou. V štyroch dueloch 1. kola sa osem mužstiev predstaví v nových dresoch so zjednotenou predlohou.

Predloha je výsledkom spoločných stretnutí klubov s predstaviteľmi Marketingu Slovenského zväzu ľadového hokeja. Informuje o tom oficiálny web SZĽH.

Nové marketingové aktivity

Práve Marketing SZĽH je výrazným podporovateľom druhej najvyššej hokejovej súťaže.

Okrem finančnej dotácie, ktorá plynie druhú sezónu, jej v rámci posilňovania identity a rozširovania povedomia o súťaži ponúkol pomocnú ruku aj v oblasti marketingových aktivít.

Jednou z nich je zjednotenie dizajnu dresov.

"Každému klubu sme pri tvorbe zachovali identitu na úrovni loga aj farieb. Snažili sme sa zosúladiť len dizajnový princíp, s ktorým sa pri tvorbe dresov klubov SHL bude pracovať.

Investujeme čas aj energiu do tvorby redakčného obsahu a môžem načrtnúť, že finišujeme s prípravou ďalšej podpornej aktivity, ktorou bude vysielanie zápasov. Budeme o tom čoskoro informovať,“ uviedol riaditeľ Marketingu SZĽH Peter Janovský.

Dresy budú mať zberateľskú hodnotu

Spoločným grafickým elementom zjednotených dresov sú zdvihnuté hokejky - symbol víťazstva a radosti z gólov - po vzore loga SZĽH. Lemujú predovšetkým spodnú časť dresu a miesto v dolnej časti rukávov.

Spoločným znakom je tiež umiestnenie grafickej symboliky Slovenskej hokejovej ligy v strednej časti goliera spredu i zozadu.

Stabilný je font písma, umiestnenie klubového loga v strede aj priestory pre prezentáciu jednotlivých individuálnych partnerov.

Nové dresy SHL s jednotným dizajnom: fotogaléria

19.11.2020

Princíp zdvihnutých hokejov je aplikovaný aj na štulpniach, ktoré majú hráči oblečené počas stretnutí na holenných chráničoch.

"Som rád, že sa nám podaril prvý krok k novému videniu, novej prezentácii Slovenskej hokejovej ligy. Pevne verím, že sa nám podarí naštartovať aj ďalšie aktivity a získame znova vyšší záujem o SHL.

Zároveň si myslím, že nové dresy budú mať aj zberateľskú hodnotu, nakoľko sú veľmi pekné,“ povedal šéf SHL Miroslav Lipovský.

Začne sa prvým kolom

V piatok 20. novembra sa do súťažného diania z desiatich klubov nezapoja iba dva. Neodohrá sa stretnutie medzi Spišskou Novou Vsou a Žilinou z dôvodu karantény domáceho tímu.

Kluby reštartujú súťaž neodohraným prvým kolom a v programe budú pokračovať plynulo ďalej podľa rozpisu zápasmi štvrtého kola, keďže z druhého a tretieho sa niektoré stretnutia uskutočnili ešte pred nútenou pauzou z dôvodu prísnych protipandemických opatrení.

V súťaži bude pokračovať aj projekt slovenskej reprezentácie do 18 rokov.

Medzi hracie dni pribudne viacero nedieľ, ktoré budú slúžiť na dohratie zameškaných kôl či jednotlivých stretnutí z nich. Prvá už 22. novembra.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.