Topoľčany v play off prehrali aj druhý zápas, Žilina strelila až deväť gólov

Momentka zo zápasu Vlci Žilina - HK '95 Považská Bystrica.
Momentka zo zápasu Vlci Žilina - HK '95 Považská Bystrica. (Autor: facebook/Vlci Žilina)
TASR, Sportnet|11. mar 2021 o 20:20

Martin ani Spišská Nová Ves nezaváhali.

AKTUALIZOVANÉ O 21:00

BRATISLAVA. Hokejisti Vlci Žilina si druhom zápase štvrťfinále Slovenskej hokejovej ligy poriadne zastrieľali. Považskú Bystricu doma deklasovali 9:1.

Piatimi bodmi za dva góly a tri asistencie pomohol favoritovi Ondřej Jurčík. Gól a tri asistencie dosiahli Patrik Koyš a Jaroslav Markovič.

V tíme Žiliny bodovalo až desať hokejistov. Víťazi základnej časti sa ujali vedenia v sérii 2:0.

Rovnakým pomerom vedie Martin nad hokejistami Humenného. Martinčania doma nezaváhali a zvíťazili 3:1.

Dva dôležité góly v závere strelil František Poliaček a troma asistenciami zaujal aj Michal Murček.

Dubnica je zatiaľ jediným tímom z druhej štvorky po základnej časti, ktorý dokázal triumfovať. Hostia vyhrali v Topoľčanoch aj druhý zápas - 4:2.

Obidva úvodné zápasy play off vyhrali aj hráči Spišskej Novej vsi. Vo štvrtok si poradili s Levicami 4:0.

Skvelým výkonom sa prezentoval brankár Marcel Melicherčík, ktorý zlikvidoval všetkých 32 striel súpera. O góly domácich sa postarali štyria rôzni strelci a až štyria hráči zaznamenali v zápase dva body.

SHL - play off - štvrťfinále:

Žilina - Považská Bystrica 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)

Góly: 15. Petráš (Skladaný), 20. Koyš (Jurčík), 28. Jaborník (Mikula), 36. Linet (Petráš), 37. Markovič (Koyš), 42. Drtina (Cíger), 44. Jurčík (Koyš, Markovič), 46. Jurčík (Markovič, Koyš), 47. Petráš (Mikula, Jaborník) - 39. Drevenák (Nádašdi, Ďurkech)

Rozhodovali: Müllner, Rojík - Junek, Číž, vylúčení: 3:8, navyše: Lenďák 10 minút za nešportové správanie sa - Leško 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 5:1, oslabenia: 0:0

/stav série: 2:0/

Martin - Humenné 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 1. Kukumberg (Šepelev, Murček), 56. Poliaček (Murček, Fafrák), 60. Poliaček (Fafrák, Murček) - 57. Horvát (Borov, Krajňák)

Rozhodovali: Tvrdoň, Čahoj - Crman, Ševčík, vylúčení: 5:2, navyše: Veličkin (Humenné) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Spišská Nová Ves - Levice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 26. Moučka (Giľák, Černý), 34. Tyczynski (Hvila, Moučka), 51. Dow (Černý, Giľák), 52. Lahtinen (Tyczynski, Fabian)

Rozhodovali: T. Orolin, Smerek - Šoltés, Riš, vylúčení: 8:9, navyše: Rapáč 10+DKZ za nešportové správanie sa - Saliji 10 minút za nešportové správanie sa, Tužinský 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0

Topoľčany - Dubnica 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 4. Kalináč (Kluka), 54. Laššo (Novák) - 14. Ďuriš (Mir. Kristín, Beták), 25. Kristín (Beták), 38. Ondruš (Síkela), 59. Kristín (Ďuriš, Jarábek)

Rozhodovali: Fridrich, Valachovič - Orolin, Hercog, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1

/stav série: 0:2/

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Topoľčany v play off prehrali aj druhý zápas, Žilina strelila až deväť gólov