Hráči HK Spišská Nová Ves.
Hráči HK Spišská Nová Ves. (Autor: facebook/HK Spišská Nová Ves)
Sportnet|4. dec 2020 o 21:50

Prestrelku zvládli lepšie hráči Spišskej Novej Vsi.

BRATISLAVA. Hokejisti VLCI Žilina pokračujú v kvalitných výkonoch, keď vyhrali aj ôsmy zápas sezóny.

V rámci 8. kola Slovenskej hokejovej ligy (SHL) zvíťazili v Dubnici nad Váhom 2:0. Hostia rozhodli v druhej tretine po góloch Cígera a Markoviča.

Druhú výhru v rade si pripísali hráči Martina, ktorí doma zdolali Považskú Bystricu 5:3. Triumf si zabezpečili v prostrednej časti troma gólmi.

Nezaváhala ani Spišská Nová Ves, ktorá zdolala Skalicu po 11-gólovej prestrelke 7:4. Hosťom pomohol najmä päťbodový Tyczynski, ktorý strelil hetrik a pridal dve asistencie.

Hokejisti Humenného majú na konte stále iba tri body. V Trnave prehrali 3:5 a utrpeli štvrtú porážku v sérii.

Slovenská hokejová liga - 8. kolo:

Trnava - Humenné 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)

Góly: 21. Antonov (Kamenický), 32. Kukumberg (Antonov), 36. Antonov (Kohút), 55. Matejka (Jaša, Klema), 60. Kukumberg (Antonov) - 23. Vaško (Markuš, Hopkovič), 25. Šimčák (Valečko, Hopkovič), 59. Solomonchak (Novický)

Rozhodovali: M. Valachovič, Moller - T. Valachovič, Haringa, vylúčení: 7:3, navyše: Trnka (Trnava) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Skalica - Spišská Nová Ves 4:7 (2:1, 1:2, 1:4)

Góly: 14. Včelka (Lušňák, Hujsa), 16. Kotvan, 26. Nemec (Kuba, Kotzman), 60. Šátek (Hílek) - 3. Tyczynski (Rapáč, Piačka), 33. Korenko (Tyczynski), 35. Tyczynski (Matej, Korenko), 48. Tyczynski (Piačka), 52. Jakúbek (Džugan, Vartovník), 56. Hvila (Tyczynski), 57. Vartovník (Chovan, Černý)

Rozhodovali: Krist, Krajčík - Šefčík, Junek, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Dubnica nad Váhom - Žilina 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 29. Cíger (Jurčík), 35. Markovič (Petráš)

Rozhodovali: Čahoj, Píšťanský - P. Tvrdoň, Nosek, vylúčení: 9:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

Martin - Považská Bystrica 5:3 (2:2, 3:0, 0:1)

Góly: 2. Themár (Špirko, Babka), 7. Barto (Dvořák, Fafrák), 25. Pokrivčák (Jurášek, Špirko), 32. Ligas (Murček, Poliaček), 33. Paulíny (Dvořák) - 2. Hrušík (Dolinajec, Turjan), 15. Rufati (Nádašdi, Hrušík), 49. Ligas (Rufati)

Rozhodovali: Rojík, Kollár - Hajnik, Staššák, vylúčení: 7:8, navyše: Murček (Martin) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Topoľčany - Levice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 4. Varga (Kalináč, Jurák), 30. Hlinka (Fábry, Varga), 39. Kalináč (Jurák, Varga), 46. Novák (Jurák, Laššo) - 38. Uhnák (tr.s.)

Rozhodovali: Vido, Hatala - Stankovič, Lesay, vylúčení: 7:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0