Sharks sa snažia vymeniť Evandera Kanea, záujemcom ponúkajú pomoc

Oh My Hockey|26. nov 2021 o 07:58

Evander Kane je na predaj.

Problémový útočník pod zmluvou so San Jose Sharks nehral od konca minulej sezóny. Môžu za to jeho veľké škandály, pre ktoré ho najprv suspendoval klub, potom i liga.

Kane má na krku miliónové dlžoby i obvinenia z domáceho násilia. Zistilo sa, že používal falošné potvrdenie o vakcinácii proti Covidu-19, preto ho liga suspendovala na 21 zápasov. Trest sa mu končí, teoreticky môže nastúpiť 30. novembra do zápasu proti New Jersey.

Vedenie San Jose však zjavne nemá veľký záujem o jeho pokračovanie v organizácii. Nejde len o manažment. Novinár Kevin Kurz v mimosezónnom období vyspovedal niekoľkých hráčov klubu, ktorí chceli zostať v anonymite, a tí sa vyjadrili, že – jemne povedané – nebol práve najideálnejším spoluhráčom.

Elliotte Friedman informuje, že Sharks hľadajú kupca. Chceli by Kanea vymeniť.

Tridsaťročný útočník nemá vysokú cenu, a to napriek tomu, že bol vlani najproduktívnejším hráčom mužstva. V 56 stretnutiach zaknihoval 49 (22+27) bodov.

Sharks sú ochotní ponechať si časť z hráčovho platu, ak sa nájde záujemca o jeho služby. Ich situácia s platovým stropom je na tom tak či tak biedne, takto by si aspoň trochu uľavili.

Klub si môže ponechať najviac 50% z celkového sedemmiliónového platu, ale nezdá sa, žeby bol na spadnutie akýkoľvek obchod. Bez toho, aby nepopulárneho Kanea vrátili na ľad, zrejme ani nenastane, keďže záujemca by získaval problémového hráča, a logicky by chcel vidieť, či z neho bude niečo mať na ľade. Friedman špekuluje, že by mohol odohrať istý čas v AHL.

Generálny manažér Doug Wilson sa vyjadril, že zatiaľ nebolo rozhodnuté, čo s kanadským útočníkom po skončení trestu bude. Jednou z možností je aj drahé vykúpenie zo zmluvy, avšak to je možné uskutočniť až v lete. Sharks sa takémuto scenáru budú chcieť, pochopiteľne, vyhnúť, ale nevedno, či o hráča s problémovou povesťou niekto prejaví záujem.

Prekážkou trejdu je i skutočnosť, že sa kauzy s forvardom zrejme potiahnu ešte poriadne dlho, iniciuje ich už aj on sám. Bývalú manželku počas rozvodového konania obvinil z toho, že mu klamala o tehotenstve, a žiada posudok od psychiatra, či je schopná úplne sa postarať o ich ročnú dcéru.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: