Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Blatter údajne sexuálne obťažoval americkú brankárku Solovú

Hope Solová a Sepp Blatter odovzdávajú výročnú cenu FIFA futbalistke Abby Wambachvovej v Zurichu v januári 2013. Práve pred touto udalosťou sa v zakúlisí údajne Blatter dotýkal Solovej zadku. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 11. nov 2017 o 11:08

Bývalý šéf FIFA mal športovkyňu chytať za zadok.

BRATISLAVA. Ďalší zatiaľ nepotvrdený prípad sexuálneho obťažovania vo vrcholovom športe má nečakané obsadenie - Sepp Blatter a Hope Solová.

Bývalý 81-ročný prezident FIFA Blatter mal brankárku americkej futbalovej reprezentácie opakovane chytiť za zadok počas slávnosti odovzdávania cien Zlatá lopta 2013 a to tesne predtým, než obaja vstúpili na pódium. Tridsaťšesťročná Solová tam mala odovzdať hlavnú cenu.

"Toto tvrdenie je smiešne," odkázal prostredníctvom hovorcu Blatter, cituje ho BBC Sport.

Niekdajší šéf FIFA rezignoval na svoj post o dva roky neskôr v dôsledku obrovského korupčného škandálu,

"Odvtedy som ho už nikdy nevidela, ale vtedy to bolo naozaj zlé. Nepovedala som mu priamo, aby to už nikdy neurobil, hoci zvyčajne to takto robím," uviedla Solová po štyroch rokoch v rozhovore pre portugalský denník Expresso.

CNN oslovila obe strany dávnejšieho incidentu s možnosťou vyjadriť sa, ale Solová ani Blatter nechceli reagovať.

Solová je jednou z najlepších futbalistiek na svete z nedávneho obdobia. V rokoch 2008 a 2012 bola členkou zlatého olympijského tímu USA, dovedna si reprezentačný dres obliekla 202-krát.

"Sexuálne obťažovanie v športe nie je žiadna novinka. Mohla som to vidieť počas celej svojej kariéry a neboli to len tréneri s hráčkami, ale aj lekári, či ďalší členovia realizačných tímov. Často sa stávalo, že si potom tréneri vzali za ženy svoje zverenky, čo asi nie je v poriadku. Najmä nie ak sú ešte mladé. Nie je to len záležitosť Hollywoodu," dodala Solová.

Solová je aj do istej miery kontroverznou postavou ženského tímu USA vo futbale. Po prehre vo štvrťfinále olympijského turnaja v Riu de Janeiro 2016 nazvala svoje švédske súperky "zbabelou bandou".

Chcela tak vyjadriť postoj k prehnane defenzívnemu výkonu Švédok, ktoré napokon slávili úspech v podobe postupu do semifinále po jedenástkovom rozstrele. Za tieto reči si Solová vyslúžila polročný dištanc od Americkej futbalovej federácie.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.