Ronaldo za tri minúty zariadil výhru a prepísal históriu futbalu

Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR)
TASR|20. júl 2020 o 23:56

Juventus je už veľmi blízko k zisku titulu.

TURÍN. Futbalisti Juventusu Turín sa opäť priblížili k zisku deviateho titulu v talianskej Serii A za sebou.

V pondelňajšom šlágri 34. kola zdolali doma Lazio Rím 2:1 gólmi Cristiana Ronalda a na čele tabuľky majú už náskok osem bodov pred Interom Miláno. Do konca súťaže zostávajú štyri kolá.

Juventus vyhral po troch zápasoch bez plného bodového zisku, keď si predtým pripísal remízy so Sassuolom (3:3) i Atalantou Bergamo (2:2) a prehru s AC Miláno (2:4).

Postaral sa o to Ronaldo dvoma gólmi v druhom polčase v rozpätí necelých troch minút.

Najskôr v 51. minúte bezpečne premenil pokutový kop po ruke Bastosa v pokutovom území a o chvíľu neskôr sa po veľkej chybe obrany súpera dostal do brejku s Paulom Dybalom a po jeho prihrávke skóroval do prázdnej bránky.

V 83. minúte už iba skorigoval Ciro Immobile z penalty na 1:2 z pohľadu Lazia. Slovenský reprezentant Denis Vavro nastúpil za Lazio v 66. minúte.

Jeho tím zostal na štvrtej priečke tabuľky s mankom tri body na Inter a dva na Atalantu Bergamo.

Ronaldo sa dvoma gólmi dotiahol na Immobileho na čele tabuľky strelcov, obaja majú v lige na konte po 30 presných zásahov.

Portugalský útočník v pondelok prekonal v najvyššej talianskej súťaži hranicu 50 gólov a je tak prvým hráčom v histórii s 50 a viac gólmi v anglickej Premier League, španielskej La Lige a Serie A. V minulej sezóne po prestupe z Realu Madrid nastrieľal za Juventus 21 ligových gólov.

Serie A 2019/2020 - 34. kolo

• Juventus Turín - Lazio Rím 2:1 (0:0)

Góly: 51. a 54. Ronaldo (prvý z 11m) - 83. Immobile (z 11 m)

/Denis Vavro (Lazio) hral od 66. minúty/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ronaldo za tri minúty zariadil výhru a prepísal históriu futbalu