Obrana okolo Škriniara opäť neinkasovala, Neapol sa drží v hre o Európu

Radosť hráčov Inter Miláno. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. feb 2021 o 17:15

Strata Crotonu na dne tabuľky sa prehĺbila.

Aktualizované o 22:40

RÍM. V nedeľnom stretnutí 24. kola talianskej futbalovej Serie A nedal líder tabuľky Inter Miláno šancu Janovu a zvíťazil 3:0.

Gólový účet otvoril už v prvej minúte belgický útočník Romelu Lukaku. Dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času zvýšil na 2:0 prízemnou strelou Matteo Darmian a v 77. minúte pridal tretí gól hlavou Alexis Sanchez. Ten rozhodca uznal až po preskúmaní situácie za pomoci systému VAR.

V domácom drese odohral celé stretnutie slovenský obranca Milan Škriniar. Portál SofaScore.com mu udelil najvyššie hodnotenie spomedzi defenzívy Interu.

(Zdroj: SofaScore.com)

Inter má na čele tabuľky naďalej štvorbodový náskok pred mestským rivalom AC, ktorý v nedeľu večer dokázal zvíťaziť na ihrisku AS Rím 2:1.

SSC Neapol si drží šiestu priečku, ktorá zabezpečuje účasť v pohárovej Európe. V nedeľu zdolal Benevento 2:0, aj keď záverečných desať minút hral v desiatich.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Serie A - 24. kolo:

Sampdoria - Atalanta 0:2 (0:1)

Góly: 40. Malinovskyj, 70. Gosens

Crotone - Cagliari 0:2 (0:0)

Góly: 56. Pavoletti, 60. Pedro (11m). ČK: 75. Lykogiannis (Cagliari)

Inter Miláno - FC Janov 3:0 (1:0)

Góly: 1. Lukaku, 70. Darmian, 77. Sanchez

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Udinese - Fiorentina 1:0 (0:0)

Gól: 86. Nestorovski

SSC Neapol - Benevento 2:0 (1:0)

Góly: 34. Mertens, 66. Politano. ČK: 81. Koulibaly (SSC)

/Stanislav Lobotka (Neapol) presedel zápas na lavičke/

AS Rím - AC Miláno 1:2 (0:1)

Góly: 50. Veretout - 43. Kessié (z 11 m), 58. Rebič

Priebežná tabuľka

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Obrana okolo Škriniara opäť neinkasovala, Neapol sa drží v hre o Európu