Ibrahimovič strelil svoj päťstý klubový gól, AC Miláno vrátil na čelo Serie A

Zlatan Ibrahimovič potreboval na 500 gólov 832 klubových zápasov.
Zlatan Ibrahimovič potreboval na 500 gólov 832 klubových zápasov. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. feb 2021 o 17:26

Milánske AC sa opäť dostalo pred Inter.

AKTUALIZOVANÉ O 22:40

RÍM. Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič strelil jubilejný 500. gól na klubovej úrovni. Aj vďaka tomu AC Miláno zdolalo v nedeľňajšom zápase 21. kola Serie A posledné Crotone 4:0 a opäť sa vrátilo do čela tabuľky.

Ibrahimovič opäť hviezdil

Ibrahimovičov kariérny míľnik prišiel v 30. minúte, keď skóroval po presnej narážačke s Rafaelom Leaom.

Po zmene strán pridal ešte jeden gól a dvoma zásahmi prispel aj Ante Rebič. Tridsaťdeväťročný Švéd strelil podľa AFP 500 gólov v 832 klubových zápasoch.

V ligových dueloch zaznamenal 396 zásahov, 57 pridal v európskych súťažiach a 48 v pohárových stretnutiach. AC vedie ligu o dva body pred mestským rivalom Interom.

Lazio natiahlo víťaznú šnúru

Naďalej sa nedarí tímu slovenského reprezentanta Juraja Kucku, Parma doma prehrala s Bolognou 0:3 a nezvíťazila už dvanásť duelov. Kucka odohral 82 minút.

Parme patrí predposledná 19. pozícia, na pozície znamenajúce udržanie sa v súťaži stráca tri body.

Benevento remizovalo v domácom zápase so Sampdoriou Janov 1:1. Nezvíťazilo tak už v piatom stretnutí za sebou.

Lazio Rím natiahlo v súboji proti Cagliari svoju víťaznú šnúru na šesť duelov. Jediným gólom o tom rozhodol v 61. minúte Ciro Immobile. Laziu patrí v tabuľke piata priečka.

Serie A - 21. kolo

AC Miláno - Crotone Calcio 4:0 (1:0)

Góly: 30. a 64. Ibrahimovič, 69. a 70. Rebič

Lazio Rím - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)

Gól: 61. Immobile

Benevento Calcio - Sampdoria Janov 1:1 (0:0)

Góly: 55. Caprari - 80. Keita

Parma Calcio - FC Bologna 0:3 (0:2)

Góly: 15. a 33. Barrow, 90.+2. Orsolini

/Juraj Kucka (Parma) hral do 82. minúty/

Udinese Calcio - Hellas Verona 2:0 (0:0)

Góly: 83. Silvestri (vlastný), 90.+1 Deulofeu

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ibrahimovič strelil svoj päťstý klubový gól, AC Miláno vrátil na čelo Serie A