Nepomohli Škriniar ani Lobotka, Inter aj Neapol nečakane prehrali

Sklamaní hráči Interu Miláno po zápase so Šachtarom Doneck. Milan Škriniar je druhý zľava. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. jan 2021 o 17:18

Kucka ani Haraslín neboli na súpiske.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom prehrali v 16. kole talianskej Serie A na pôde Sampdorie Janov 1:2.

Zverenci trénera Antonia Conteho sú v neúplnej tabuľke druhí o bod za AC Miláno, ich mestského rivala čakal večer šláger s Juventusom Turín.

Inter sa mohol v Janove ujať vedenia v 12. minúte, no Alexis Sánchez nepremenil pokutový kop. O jedenásť minút neskôr skóroval z bieleho bodu krídelník domáceho tímu Antonio Candreva a Samdporia sa dostala na koňa.

V 38. minúte zvýšil na 2:0 Senegalčan Keita Balde. Interu sa v druhom polčase podarilo už iba znížiť zásluhou Stefana de Vrija. Škriniar hral do 81. minúty.

Parma bez slovenského stredopoliara Juraja Kucku prehrala na ihrisku Atalanty Bergamo 0:3. Sassuolo bez Lukáša Haraslína zdolalo FC Janov 2:1.

Hráči Cagliari podľahli Beneventu 1:2. Hostia rozhodli o zisku troch bodov dvoma gólmi v závere prvého polčasu.

SSC Neapol prekvapujúco prehral doma so Speziou 1:2. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil za domácich v 76. minúte za stavu 1:1.

Parma bez Juraja Kucku prehrala na ihrisku Atalanty Bergamo 0:3. Sassuolo bez Lukáša Haraslína zdolalo FC Janov 2:1.

Serie A - 16. kolo

• SSC Neapol - Spezia Calcio 1:2 (0:0)

Góly: 58. Petagna - 68. Nzola (z 11 m), 81. Pobega

ČK: 78. Ismajili (Spezia) po druhej ŽK

/Stanislav Lobotka (Neapol) nastúpil v 76. minúte/

• Atalanta Bergamo - Parma Calcio 3:0 (1:0)

Góly: 16. Muriel, 49. Zapata, 61. Gosens

/Juraj Kucka (Parma) nefiguroval na súpiske/

• FC Bologna - Udinese Calcio 2:2 (2:1)

Góly: 19. Tomijasu, 40. Svanberg - 34. Pereyra, 90+2. Arslan

ČK: 47. Svanberg (Bologna) po druhej ŽK

• Crotone Calcio - AS Rím 1:3 (0:3)

Góly: 71. Golemic - 8. a 29. Mayoral, 35. Mchitarjan (z 11 m)

• Lazio Rím - ACF Fiorentina 2:1 (1:0)

Góly: 6. Caicedo, 76. Immobile - 88. Vlahovič (z 11 m)

• Sampdoria Janov - Inter Miláno 2:1 (2:0)

Góly: 82. Bremer - 67. Dimarco

• Cagliari Calcio - Benevento Calcio 1:2 (1:2)

Góly: 20. Pedro - 41. Sau, 44. Tuia

ČK: 84. Nandez (Cagliari)

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Nepomohli Škriniar ani Lobotka, Inter aj Neapol nečakane prehrali