Milan Škriniar v zápase proti AC Miláno.
Milan Škriniar v zápase proti AC Miláno. (Autor: Luca Bruno TASR/AP)
TASR|17. mar 2019 o 15:46

Brankára Ospinu museli hospitalizovať.

RÍM. Futbalisti Inter Miláno zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 28. kola najvyššej talianskej súťaže nad svojim mestským rivalom AC výsledkom 3:2.

Inter sa dostal do vedenia už po 152 sekundách hry, keď z bezprostrednej blízkosti skóroval Matías Vecino. Po zmene strán zvýšil náskok hostí peknou hlavičkou k ľavej žrdi stopér Stefan de Vrij.

V 57. min odpovedal rovnakou mincou Tiemoué Bakayoko, ale o desať minút neskôr prinavrátil Interu dvojgólové vedenie premenenou penaltou Lautaro Martínez.

AC Miláno následne už len dokázalo skorigovať skóre zásluhou gólu Matea Musachia. Inter, v ktorého zostave odohral celé stretnutie slovenský obranca Milan Škriniar, vyhral šestnásty zápas v sezóne a v tabuľke sa vyšvihol na tretiu priečku.

Juventus má stále pohodlný náskok

Futbalisti Juventusu Turín zaznamenali v nedeľu prvú prehru v talianskej lige v prebiehajúcej sezóne.

V 28. kole podľahli na ihrisku FC Janov 0:2, keď sa o góly domácich postarali v druhom polčase Stefano Sturaro a Goran Pandev.

Tréner Juventusu nechal v nedeľu odpočívať hviezdneho útočníka Cristiana Ronalda, ktorý v stredu vystrieľal "starej dáme" postup do štvrťfinále Ligy majstrov cez Atletico Madrid.

Janovu to proti Turínčanom ide, v októbri uhrali na ich pôde cennú remízu 1:1.

Juventus napriek prehre figuruje na čele tabuľky, pred druhým Neapolom má obrovský 18-bodový náskok, SSC má však k dobru nedeľňajší zápas s Udinese.

Zranený Ospina

Slovenský futbalový stredopoliar Juraj Kucka odohral celý duel v drese Parmy na trávniku Lazia Rím pri výhre domácich 4:1.

Lazio o svojom triumfe rozhodlo štyrmi gólmi v prvom polčase, keď sa presadili Adam Marušič, Senad Lulič a dvakrát Luis Alberto. Po zmene strán výsledok už len skorigoval hosťujúci Mattia Sprocati.

SSC Neapol zvíťazil vo večernom dueli na domácej pôde nad Udinese 4:2. Na konci prvého polčasu skolaboval domáci brankár David Ospina, ktorého záchranári previezli do miestnej nemocnice.

Ospina krátko pred kolapsom inkasoval nešťastný úder do hlavy, po ktorom bol chvíľu schopný pokračovať v hre. V nemocnici už bol pri vedomý a absolvuje vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

SSC Neapol - Udinese 4:2 (2:2)
Góly: 17. Younes, 26. Callejon, 58. Milik, 70. Mertens - 30. Lasagna, 36. Fofana

AC Miláno - Inter Miláno 2:3 (0:1)
Góly: 57. Bakayoko, 71. Musacchio - 3. Vecino, 51. de Vrij, 67. L. Martínez (z pok. kopu)

Milan Škriniar (Inter) odohral celý duel.

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Inter so Škriniarom zdolal mestského rivala, Juventus prehral po prvýkrát v sezóne