Buffon sa lúčil s fanúšikmi na štadióne.
Buffon sa lúčil s fanúšikmi na štadióne. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. máj 2018 o 17:08

Buffon po sezóne odchádza z klubu.

TURÍN. Futbalisti Juventusu Turín sa s majstrovskou sezónou v talianskej Serii A rozlúčili domácim víťazstvom 2:1 nad Hellasom Verona v záverečnom 38. kole.

Sobotný zápas bol tiež peknou rozlúčkou pre brankára Gianluigiho Buffona, ktorý po sezóne odchádza z klubu.

Štyridsaťročný kapitán sériového šampióna odchod oznámil vo štvrtok. Reprezentačnú kariéru uzavrie 4. júna v prípravnom zápase v Turíne proti Holandsku.

V roku 2006 prispel k zisku titulu majstra sveta pre Taliansko, v roku 2012 stroskotalo Taliansko až vo finále EURO na Španielsku.

V jeho poslednom zápase v drese Juventusu dostali do vedenia tím trénera Massimiliano Allegri góly Daniela Ruganiho a Miralema Pjaniča.

Buffon zišiel z ihriska v 63. minúte a užil si potlesk v stoji. Nahradil ho Carlo Pinsoglio, ktorého prekonal v 76. minúte Alessio Cerci. V 85. minúte ešte domáci zadák Stephan Lichtsteiner nepremenil penaltu.

Serie A - 38. kolo:

Juventus Turín - Hellas Verona 2:1 (0:0)
Góly:
49. Rugani, 52. Pjanič - 76. Cerci

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Buffon sa s klubom rozlúčil víťazstvom, Juventus v poslednom kole porazil Veronu