Juraj Kucka (v strede) v drese Parmy.
Juraj Kucka (v strede) v drese Parmy. (Autor: Serena Campanini - TASR/AP)
TASR|1. feb 2020 o 20:25

Špalek si za Bresciu nezahral.

RÍM. V sobotňajšom zápase 22. kola najvyššej talianskej futbalovej ligy prehrala Brescia na ihrisku Bologne 1:2.

Hosťom sa tak nepodarilo opustiť poslednú priečku tabuľky Serie A. Slovenský stredopoliar Nikolas Špalek (Brescia) do stretnutia nezasiahol.

V súboji tímov s rovnakým počtom bodov a adeptov na pohárovú Európu remizovali hráči šiesteho Cagliari so siedmou Parmou 2:2.

Tri minúty pred polčasovou prestávkou našiel center z pravej strany Juraja Kucku, ktorý poslal loptu do siete a vyrovnal na 1:1.

Bod pre hostí vybojoval v piatej minúte nadstaveného času dánsky útočník Andreas Cornelius. Oba tímy majú na konte 32 bodov.

Seria A 2019/2020 - 22. kolo - výsledky - sobota

• FC Bologna 1909 - Brescia Calcio 2:1 (1:1)

Góly: 43. Orsolini, 89. Bani - 36. Torregrossa (11m)

• Cagliari Calcio - Parma Calcio 1913 2:2 (1:1)

Góly: 19. Pedro, 54. Simeone - 42. KUCKA, 90.+5 Cornelius

/za hostí Kucka celé stretnutie + gól/

• Sassuolo - AS Rím 4:2 (3:0)

Góly: 7. a 16. Caputo, 26. Djuričič, 74. Boga - 55. Džeko, 73. Veretout, ČK: 69. Pellegrini (AS)

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Kucka sa presadil v drese Parmy, pomohol k zisku jedného bodu