Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Núkali mu 100-tisíc, ak prehrá. Mlčal, lebo mu nevedeli zaručiť bezpečie

Sergij Stachovskij. (Autor: TASR)
SITA|14. apr 2020 o 12:40

Šlo o nebezpečných ľudí, tvrdí.

BRATISLAVA. Ukrajinský tenista Sergij Stachovskij prezradil, že pred jedenástimi rokmi počas grandslamového turnaja Australian Open 2009 dostal ponuku na ovplyvnenie výsledku zápasu.

Už 34-ročný rodák z Kyjeva, momentálne 169. hráč rebríčka ATP, v rozhovore pre ukrajinskú televíziu priznal, že v uplynulých rokoch sa o tejto skutočnosti bál prehovoriť.

Ponuka na nekalé konanie prišla pred zápasom prvého kola s Francúzom Arnaudom Clémentom.

"Kontaktovali ma dvaja ľudia, ktorých podporovali tzv. investori," povedal Stachovskij, ktorý mal v prípade dohody s týmito ľuďmi zinkasovať 100-tisíc dolárov, ak úmyselne dovedie zápas do neúspešného konca.

"Viedol som 2:1 na sety, ale nakoniec som prehral. Keď som schádzal z kurtu, pomyslel som si, že keď tých dvoch teraz stretnem, rozmlátim raketu o ich hlavy," dodal.

Po stretnutí upovedomil Jednotku tenisovej integrity (TIU), ktorá sa zaoberá odhaľovaním podobných praktík v tomto športovom odvetví. Bál sa však o svojich blízkych a chcel pre nich záruku bezpečnosti.

"Spýtal som sa predstaviteľov TIU, či ochránia moju rodinu, ak budem svedčiť. Vedel som, že ide o nebezpečných ľudí. Odpovedali mi však, že mi nič nemôžu zaručiť," skonštatoval Stachovskij.

Súvisiace články