Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Serene Williamsovej operovali pľúcnu embóliu

SITA|2. mar 2011 o 15:34

Serena Williamsová si v uplynulých mesiacoch liečila zranenú pravú nohu, ale v ostatných dňoch čelila oveľa vážnejšej zdravotnej hrozbe.

LOS ANGELES. Americká tenistka Serena Williamsová si v uplynulých mesiacoch liečila zranenú pravú nohu, ale v ostatných dňoch čelila oveľa vážnejšej zdravotnej hrozbe.

"V pondelok podstúpila akútny liečebný zákrok po tom, ako sa jej náhle zhoršil stav. Minulý týždeň sa trápila s pľúcnou embóliou, ktorú jej diagnostikovali po návrate do Los Angeles z New Yorku, kde bola za lekármi v súvislosti s rehabilitáciou nohy. Doktori teraz pozorne monitorujú vývoj situácie v snahe predísť prípadným komplikáciám," cituje magazín People tenistkinu zástupkyňu Nicole Chabotovú.

Serenu Williamsovú minulý týždeň viackrát zazreli v Cedars-Sinai Medical Center v Los Angeles.

Hneď ako sa fanúšikovia, či súperky dozvedeli o vážnosti jej zdravotného stavu, okamžite začali mať obavy. "Ďakujem, že sa o to zaujímate. Má sa dobre," uviedla na sociálnej sieti Twitter Serenina matka Oracene Williamsová.

"Akurát som sa dočítala o Serene. Je to šokujúce a desivé. Dúfam, že je v poriadku. Držím jej palce," uviedla dvojka svetového rebríčka WTA Belgičanka Kim Clijstersová.

Mladšia zo sestier Williamsových sa v júli minulého roka porezala v reštaurácii na pravej nohe, podstúpila dve operácie a nehrala súťažný zápas od víťazstva na Wimbledone. Lekár Michael Kaplan vyhlásil, že Serena bude mimo minimálne šesť mesiacov a dokonca by mohla pauzovať aj vyše roka.

Súvisiace články