Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Serena potrebuje dôjsť do semifinále. Kerberová útočí na post svetovej jednotky

Angelique Kerberová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 23. aug 2016 o 15:01

Čisto teoretickú možnosť ocitnúť sa na čele hodnotenia po US Open má aj Španielka Garbine Muguruzová-Blancová.

NEW YORK. Nemecká tenistka Angelique Kerberová v nedeľu vo finále v Cincinnati nevyužila šancu stať sa k 22. augustu prvý raz vo svojej kariére jednotkou svetového rebríčka WTA vo dvojhre.

Bude mať ale solídnu príležitosť predstihnúť Američanku Serenu Williamsovú na newyorských grandslamových US Open (29. augusta - 11. septembra).

Mladšia zo sestier Williamsových sa musí dostať na medzinárodných otvorených majstrovstvách USA 2016 aspoň do semifinále (ak sa jej to nepodarí, rivalka bude novou líderkou), ani to jej nezaručí zotrvanie na čele k 12. septembru.

Ak sa Kerberová prebojuje do štvrťfinále či semifinále, novým imperatívom pre Serenu bude finálová účasť. V prípade prieniku Nemky do finále bude pred Američankou nevyhnutnosť získať titul. Prepočet priniesol napríklad web Tennis World.

Serena Williamsová je pod tlakom. Ak si chce udržať post svetovej jednotky, musí na US Open postúpiť minimálne do semifinále. (Autor: TASR/AP)

Čisto teoretickú možnosť ocitnúť sa na čele hodnotenia po záverečnom podujatí veľkej štvorky v tejto sezóne má aj Španielka Garbine Muguruzová-Blancová.

Serena úraduje 184. týždeň bez prerušenia (307. dovedna) a v tomto smere ohrozuje absolútny historický rekord Kerberovej krajanky Steffi Grafovej - 186 v rade.

Počas US Open toto maximum určite vyrovná a otázkou je, či následne aj prekoná. 

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.