Senica sa konečne dočkala. Ukončila negatívnu sériu bez víťazstva

TASR|4. dec 2021 o 17:18 (aktualizované 4. dec 2021 o 22:10)

Fortuna liga - 17. kolo

Senica - Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

Gól: 68. Šumbera

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

SENICA. Futbalisti FK Senica si v 17. kole Fortuna ligy poradili doma s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0. Jediný gól strelil v 68. minúte Simon Šumbera.

Seničania ukončili ligovú sériu bez víťazstva, ktorá trvala deväť stretnutí.

Priebeh zápasu FK Senica - MFK Tatran Liptovský Mikuláš

I. polčas:

Seničania nastúpili proti nováčikovi z Liptovského Mikuláša už bez svojho najlepšieho strelca Elvisa Mashikeho.

Zápas dvoch vyrovnaných mužstiev, v ktorom oba tímy kazili rozohrávky, sa hral viac v strede poľa, pred oboma bránami bolo len málo vzruchu a brankári veľa roboty nemali.

Do priestoru brány trafili len Seničania. V 14. minúte zakončil Indonézan Vikri, vyznamenal sa brankár Luksch.

V tej istej minúte sa po individuálnej akcii dostal až po 16-ku k zakončeniu Halabrín, no lopta preletela ponad hosťujúcu bránu. V útočnej fáze boli Seničania o niečo aktívnejší, ale chýbala im presnosť vo finálnej fáze a tak v prvom polčase gól nepadol.

II. polčas:

V druhom boli aktívnejší Seničania, v 57. minúte to skúšal opäť ľavačkou Vikri, jeho strela nemala potrebnú razanciu a našla pripraveného brankára.

Rozhodnutie priniesla 68. minúta, po Šimčákovom nákope výborne sklepol loptu Niarchos Šumberovi a ten vydarenou strelou z voleja nedal brankárovi šancu.

Potom sa Záhoráci snažili udržať si vedenie, čo sa im darilo. V nadstavenom čase sa dostal do zakončenia hosťujúci Bartoš, ale z hranice 16-ky prestrelil, a tak sa už skóre nezmenilo.

Hlasy po zápase

Pavel Šustr, tréner Senice: "Boli sme si vedomí dôležitosti tohto zápasu a chceli sme konečne nepriaznivú sériu prelomiť. Do konca jesennej časti budú všetky zápasy podobné, bojovné, sme radi za každý bod. Víťazstvo je pre nás veľmi dôležité. Som veľmi rád aj za chlapcov, že sme konečne dosiahli víťazstvo po dlhej dobe a aj s výkonom som vcelku spokojný."

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: "Napriek chladnému, mrazivému počasiu sme videli celkom dobrý futbal. Zápas sme prehrali jednou vydarenou strelou. My sme vpredu mali zopár zaujímavých situácií, ktoré sme však, bohužiaľ, nedotiahli do konca. Ale v útočnej fáze sme až takí nebezpeční pre súpera neboli. Súperovi gratulujem k víťazstvu".