Semifinále NHL sa začína už zajtra! Redaktori Oh my Hockey tipujú, ako dopadne

Oh My Hockey|12. jún 2021 o 15:54

Vyraďovacie boje NHL už prešli dvomi kolami a bude pokračovať semifinálovými súbojmi. Finálová štvorica je známa a oproti minulému roku sa nedočkala veľkých zmien. Vegas Golden Knights, Tampa Bay Lightning i New York Islanders postúpili medzi kvarteto najlepších aj vlani, no v tejto sezóne ich namiesto Dallasu Stars doplnia Montreal Canadiens.

Kým v prvej tipovačke boli redaktori Oh my Hockey veľmi úspešní, v tej druhej sa ukázalo, že v play-off NHL nemá nikto nič isté. Napriek neúspechu sú odhodlaní predpovedať osudy sérií aj naďalej.

Tipy redakcie Oh my Hockey

TAMPA BAY LIGHTNING vs. NEW YORK ISLANDERS

Lightning a Islanders si zahrajú o Prince of Wales Trophy pre víťaza východnej konferencie.

Šimon: 4:2
Komentár: Barry Trotz je veľký frajer, čo zjavne môžeme povedať aj o "dinosaurovi" Louovi Lamoriellovi. Islanders sa síce prezentujú štýlom hokeja, ktorý sa oku diváka veľmi páčiť nemusí, ale funguje. Proti "ostrovanom" stojí Tampa Bay, opäť dokazujúca svoju silu. Myslím si, že ak je niekto schopný v semifinále vystaviť Bolts stopku, sú to Islanders, lenže to budú mať enormne ťažké. Na druhej strane, ak si mám tipnúť víťaza Stanley Cupu zo záverečného kvarteta, je to Tampa. Vasilevskij to v dueloch o všetko vie, Lightning ničia svojich súperov veľmi údernou ofenzívou a v defenzíve by to mali zvládnuť.

Samo: 4:2
Komentár: Chcem totálny chaos, ale z nejakého dôvodu nevidím spôsob, ako by Tampa mohla prehrať. Vasilevskij si znova ide svoje, Kučerov s Pointom klasicky znova absolútna dominancia. Islanders majú zatiaľ najviac gólov v play-off tento rok. Neviem, či si to udržia proti Vasilevskému. Možno je to klišé, ale stále treba staviť na lepšieho brankára. Väčšinou sa to vyplatí.

Kuba: 3:4
Komentár: Konečně věřím Islanders v tipovačce a vrací se mi to. Tak proč v tom nepokračovat? Porazili Boston a Tampa hraje podobným stylem, proto jim věřím i tentokrát. Bude to nesmírně vyrovnaná série, proti sobě narazí opravdu zřejmě dva nejlepší týmy, co mohli, co se strategie a nátury pro play-off týče. Očekávám minimálně šest zápasů a spoustu prodloužení. Nakonec vyhrají Ostrované.

Dany: 4:2
Komentár: Barry Trotz did it again. A čekám, že Isles zatopí i Tampě, ani tentokrát jim ale nevěřím, že by dokázali přes silného soupeře přejít. V sérii podle mě nebude padat moc gólů, protože jak Vasilevsky, tak oba gólmani Ostrovanů chytají ve skvělé formě. I díky těsným výsledkům tipuji, že to bude tuhá bitva, která se natáhne klidně až na 6-7 zápasů.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS vs. MONTREAL CANADIENS

Golden Knights a Canadiens si zahrajú o Clarence S. Campbell Bowl pre víťaza západnej konferencie.

Šimon: 4:1
Komentár: Montrealu fandím a dúfam, že napíšu ešte krajší príbeh, než napísali doteraz. Lenže neverím, že by mohli zvládnuť prejsť cez silných Golden Knights. Teraz sa ukáže, či sú pravdivé reči o tom, že je kanadská divízia slabá. Myslím si, že Canadiens majú proti Vegas omnoho nižšie šance ako proti predošlým súperom.

Samo: 3:4
Komentár: CHAOS! CHCEM VIDIEŤ TOTÁLNY CHAOS! Pôjde o sériu brankárov. Je Fleury v lepšej forme ako Carey Price? Je to možné. Ale Careyho Pricea nebudem podceňovať v žiadnom prípade a podľa mňa to Montreal ako-tak zvládne. Ale toto bude mimo Toronta asi najťažší test, ktorý ich čaká. Možno hot take, ale Montreal in 7!

Kuba: 4:0
Komentár: Všechna čest Montrealu, postoupit přes Toronto a smáznout Winnipeg ukazuje kvalitu. Jenže kanadská divize samo o sobě v porovnání s ostatními příliš kvalitní nebyla a v sérii s Vegas to bude znát. Nevýhodou Golden Knights bude neznalost soupeře. Samozřejmě si ho načtou, ale hrát proti němu nejde nahradit. Každopádně Vegas je neskutečně silné a s Montrealem si poradí.

Dany: 4:1
Už v předchozím kole jsem psal, že vítěz série Vegas-Colorado bude podle mě i ten, kdo vyhraje Stanley Cup. Golden Knights se po špatném začátku předchozí série zvedli a momentálně nevypadá, že by je měl kdo zastavit. Ale klobouk dolů před Montrealem, že dojdou tak daleko jsem nečekal. Stále si ale nemyslím, že kdokoli z North Division se může rovnat zbylým týmům.

https://www.patreon.com/ohmyhockey
https://www.patreon.com/ohmyhockey

Priemery tipov všetkých redaktorov:

Tampa Bay Lightning vs. New York Islanders 4:2
Vegas Golden Knights vs. Montreal Canadiens 4:2

[cfgeo_banner id="11213"]

Nachádzate sa tu: