Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Šéf stávkového syndikátu popiera podvody, ale s políciou spolupracuje

(Autor: ILUSTRAČNÉ - FOTOLIA)
SITA|22. feb 2013 o 09:34

Ázijská futbalová konfederácia vytvorí špeciálnu bezpečnostnú jednotku na boj s korupciou a manipulovaním zápasov.

SINGAPUR. Hlavný podozrivý z rozsiahlych podvodov s výsledkami futbalových stretnutí na celom svete Tan Seet Eng spolupracuje so singapurskými úradmi na vyšetrovaní prípadu.

Vypočúvanie Tan Seet Enga potvrdila v piatok predpoludním singapurská polícia. Muž začal spolupracovať s vyšetrovateľmi a poskytol viaceré informácie.

Obvinenia z podvodov však odmieta. Hlava syndikátu Zingari mala spolu so svojimi komplicmi zmanipulovať výsledky približne 700 futbalových zápasov na celom svete, 380 z nich v Európe.

Zatkli Suljiča

Správa o spolupráci prichádza po tom, čo talianske úrady zatkli najbližšieho spolupracovníka Tan Seet Enga Admira Suljiča pri ceste zo Singapuru do Milána.

Od decembra 2011 po ňom pátrali úrady z talianskej Cremony, kde vyšetrovali prípad ovplyvňovania futbalových stretnutí. Zadržali pri tom viac ako 50 osôb, operovali s vyše 150 menami. Suljiča považujú za kľúčovú postavu operácie Posledná stávka.

Ázijská špeciálna jednotka

Ázijská futbalová konfederácia vytvorí špeciálnu bezpečnostnú jednotku na boj s korupciou a manipulovaním zápasov, informovala v piatok agentúra Reuters. Iniciatíva prichádza len deň potom, ako v Kuala Lumpur vyvrcholila konferencia Interpolu k tejto problematike.

Jednotka bude kooperovať so stávkovými spoločnosťami a jednotlivými zástupcami futbalových federácií na kontinente, s ktorými majú nájsť cesty na pochopenie mechanizmov nelegálnej činnosti a boja proti nemu. Impulz vzišiel od federácií v Číne, Singapure, Južnej Kórei a Malajzii, povedal generálny sekretár Alex Soosay.

"Niektoré naše členské asociácie majú dlhoročné skúsenosti s bojom s korupciou a tejto hrozbe čelia už dlhý čas. Musíme prísť s novými myšlienkami na boj s manipuláciou výsledkov ak chceme byť úspešný v boji s touto hrozbou," povedal Soosay.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Ukrajina vs. Severné Macedónsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Belgicko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Rakúsko
Kurzy prináša