Seattle Kraken vyvesili v aréne banner na počesť víťazstva Stanley Cupu 1917

Oh My Hockey|27. okt 2021 o 10:19

Seattle Kraken sú v lige len chvíľu, odohrali iba dva domáce zápasy, ale pod stropom arény už majú vyvesené dva bannery. Prvý pripomína ich vstup do ligy, vyradili číslo 32 na počesť fanúšikov.

Druhý vyvesili pred druhým stretnutím v súťaži. Symbolicky proti Montrealu Canadiens, najstaršej organizácii. Referujú ním na vyše storočnú históriu.

Klub Seattle Metropolitans sa v roku 1917 stal prvým americkým tímom, ktorý vyhral Stanley Cup. Vo finále zdolali práve Habs. Ich počin bude oddnes pripomínať banner pod stropom Climate Pledge Areny.

Kým vyradenie čísla 32 ešte pred prvým domácim zápasom v histórii prinieslo rozporuplné diskusie, banner dýchajúci históriou väčšina diskutujúcich kvituje. Ešte viac oceňujú načasovanie jeho odhalenia.

"Montreal má neuveriteľnú hokejovú tradíciu a každý o nej vie," povedal fanúšik Seattlu Jonathan Wolfgang podľa NHL.com. "Ale len málo ľudí vie o tradícii Seattlu a myslím si, že toto je vynikajúca možnosť poukázať na ňu."

Metropolitans nepôsobili v NHL, ale v Pacific Coast Hockey Association (PCHA) medzi rokmi 1915-1924. V tom čase o Stanley Cup bojoval víťaz NHL (resp. NHA, predchodca NHL, pozn. red.) proti víťazovi PCHA.

V roku 1917 sa šampiónmi PCHA stali Metropolitans a vo finálovej sérii vyzvali Montreal Canadiens. Hralo sa v Seattli a Metropolitans porazili Canadiens výsledkom 3:1 na zápasy.

Po prvom prehranom zápase, ktorý sa skončil výsledkom 4:8, jasne ovládli zvyšné tri. V prvom zvíťazili pomerom 6:1, v druhom 4:1. Stanley Cup si zaistili 26. marca vysokou výhrou 9:1. V ich bráne pôsobil Harry "Hap" Holmes, na krídle Frank Foyston a na pozícii centra Jack Walker. Všetci traja sú dnes členmi hokejovej siene slávy.

Nachádzate sa tu: