Seattle Kraken si upísali Dennisa Cholowského, vzali si ho z Detroitu

Oh My Hockey|8. sep 2021 o 11:32

Dennis Cholowski bol posledným hráčom z expanzného draftu, ktorý so Seattlom ešte nemal podpísaný kontrakt. To sa zmenilo dnes v noci, keď klub oznámil, že obranca súhlasil s ročnou zmluvou s platom 900 tisíc.

"Dennis je mladý obranca s ofenzívnym potenciálom, ktorého sme s radosťou zaradili do našej skupiny. Páči sa nám jeho silné korčuľovanie a hra s pukom a tešíme sa na spoluprácu s ním," uviedol generálny manažér Ron Francis.

Cholowského kontrakt je na rok a dvojcestný. Ak bude hrať v nižších súťažiach, bude poberať ročný plat 130 tisíc dolárov. Po skončení zmluvy bude obmedzene voľným hráčom.

Cholowski je hĺbkovým obrancom, ktorého si Detroit Red Wings vybrali na 20. priečke draftu 2016. V Detroite si nedokázal získať stabilnú rolu v prvom tíme, doteraz odohral v NHL 104 zápasov. V poslednej sezóne iba 16, ďalších 13 pridal v AHL.

Kraken získali Cholowského behom expanzného draftu - rovnako, ako celú obranu. Pri pohľade na mená v defenzíve to Cholowski nebude mať ľahké, konkurenciou sú mu Mark Giordano, Jamie Oleksiak, Carson Soucy či Vince Dunn.

Kraken majú pod stropom aktuálne bezmála 7,5 mil. dolárov.

Nachádzate sa tu: