Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Seattle sa chystá na vstup do NHL, čoskoro oznámi prezývku

Ron Francis. (Autor: Gerry Broome SITA/AP)
Sportnet|4. apr 2020 o 14:21

Klub chce trénera so skúsenosťami.

BRATISLAVA. Budúci účastník zámorskej hokejovej NHL zo Seattlu by mohol čoskoro oznámiť oficiálny názov, pod ktorým bude v profilige vystupovať.

Mužstvo zo štátu Washington na západe USA sa od ročníka 2021/2022 stane v poradí 32. tímom NHL, o jeho prijatí ešte v 4. decembra 2018 jednohlasne rozhodla Rada guvernérov NHL.

Riešia ochrannú známku

"Stále na tom pracujeme s vedením súťaže, riešime ochrannú známku a ďalšie právne náležitosti. Naši ľudia majú plné ruky práce, no akonáhle všetko dokončia, oznámime našu prezývku," vyhlásil na webe NHL generálny manažér Seattlu Ron Francis.

Meno klubu vrátane oficiálneho loga a klubových farieb chceli slávnostne vyhlásiť ešte v priebehu februára alebo marca, no všetko zhatila pandémia koronavírusu, pre ktorú je najprestížnejšia hokejová liga sveta od 12. marca pozastavená.

Klub pracuje aj na prestavby svojej arény s názvom Seattle Center Arena, ktorá nahradí bývalú Key Arénu. V nej hrali domáce zápasy basketbalisti Seattle Supersonics v NBA.

Náklady na rekonštrukciu haly sa pohybujú na úrovni 700 miliónov dolárov, kapacita na zápasoch bude 17.400 ľudí. Rozširovací draft, v ktorom si bude nový klub vyberať hráčov, sa uskutoční v lete 2021.

Francis chce skúseného kouča

Francis momentálne pracuje aj na angažovaní trénera pre mužstvo zo Seattlu. Zdôraznil, že na lavičku chce niekoho, kto už má v prostredí profiligy nejaké meno.

"Myslím si, že bude určite ľahšie najať niekoho, kto už má nejaké skúsenosti na úrovni NHL. Ked skladáte tím z hráčov, ktorí sa prakticky nepoznajú, dôležité je mať skúseného kouča a niekoho, kto je schopný dobre komunikovať.

Skúsenosti a komunikácia budú kľúčové súčasti toho, čo hľadáme," poznamenal Ron Francis, v minulosti hráč Hartfordu Whalers, Pittsburghu Penguins, Caroliny Hurricanes a Toronta Maple Leafs.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články