Piatok, 23. apríla, 2021Meniny má Vojtech

Schumacherova nehoda sa stala inak, než si mnohí mysleli

Legenda F1 Michael Schumacher utrpel ťažké zranenia po páde na lyžiach, leží v nemocnici v kritickom stave. (Autor: TASR/AP)
Vojtech Jurkovič|2. jan 2014 o 16:57

Stav Michaela Schumachera je po dvoch operáciách mozgu naďalej kritický. Na svahu nejazdil rýchlo.

BRATISLAVA. Sedemnásobný majster sveta formuly 1 na lyžiach neriskoval, ako to predpokladali jeho fanúšikovia na základe skúseností z jeho kariéry v F1.

V duchu predsudkov sa viacerí ľudia nazdávali, že Michael jednoducho dostal adrenalínový nápad a vydal sa bez zábran na uzatvorenú časť zjazdovky.

Ale nešťastie sa podľa očitých svedkov udialo úplne inak.

„Bola tam červená a modrá zjazdovka a medzi nimi hlboký sneh, do ktorého Michael vošiel. Podľa toho, čo som počula, vôbec nešiel rýchlo,“ citoval idnes.cz jeho hovorkyňu Sabine Kehmová.

Schumacher má v Meribel chatu asi päťsto metrov od miesta svojej lyžiarskej nehody. V nedeľu ráno sa z nej vybral so 14–ročným synom Mickom a troma rodinnými priateľmi na zjazdovku.

Chcel pomôcť dievčaťu

Podľa denníka Bild sa Michael pustil do hlbokého snehu aby pomohol dcére jedného zo svojich kamarátov z Kerpenu, kde sa Schumacher narodil. Dievča spadlo neďaleko od neho.

Legenda F1 však prehliadla kameň, ktorý ho po náraze vyhodil do vzduchu a hlavou nešťastne dopadol na ďalší.

„Bola to veľká smola. Schumi naozaj nejazdil rýchlo, hovorila som o tom aj s lyžiarskymi inštruktormi a tí mi povedali, že niečo podobné sa môže prihodiť aj v desaťkilometrovej rýchlosti,“ dodala Kehmová.

Mal aj korytnačku

Šťastím bolo, že Schumacher mal na hlave prilbu a aj chránič chrbtice, takzvanú korytnačku. Bez nich by zrejme neprežil.

Horská služba bola pri ňom štyri minúty po nehode, bol ešte pri vedomí, ale zmätený a dezorientovaný.

Doteraz je v nemocnici v umelom spánku a aj po dvoch operáciách mozgu stále v ohrození života. Lekári pripustili čiastočné zlepšenie, čo však neznamená, že jeho stav neprestáva byť kritický.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články