Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Schmiedlová je dostatočne sebavedomá, tvrdí jej kondičný tréner

Anna Karolína Schmiedlová nastúpi v prvom kole Roland Garros proti Belgičanke Alison van Uytvanckovej. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 25. máj 2015 o 15:17

S Kajou som v Paríži od minulého utorka. To je dostatočný čas na to, aby som zistil, v akom je rozpoložení a na čom musíme pracovať, hovorí jej kondičný tréner Ladislav Olasz.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala štyri zo svojich ostatných piatich zápasov, ale pred utorňajším vstupom do parížskeho antukového grandslamového Roland Garros proti Belgičanke Alison van Uytvanckovej je vo veľmi dobrom stave.

"S Kajou som v Paríži od minulého utorka. To je dostatočný čas na to, aby som zistil, v akom je rozpoložení a na čom musíme pracovať," povedal pre spravodajstvo Slovenského tenisového zväzu (STZ) jej kondičný tréner Ladislav Olasz, ktorý 21-ročnú Košičanku vedie od jej vstupu do NTC, teda päť rokov - rovnako ako tenisový tréner Milan Martinec.

"Máme dostatok priestoru pracovať na všetkom: rýchlosti, sile a podobne. Väčšina popredných hráčov má so sebou kondičného trénera. V minulosti viac chodili fyzioterapeuti, teraz kondiční tréneri," podotkol skúsený tréner.

"Dá sa povedať, že Kaja je teraz vyrovnaná, pokojná a dostatočne sebavedomá. Dôveruje tomu, čo jej pomáha," skonštatoval Olasz.

Staršia zo sestier Schmiedlových triumfovala v apríli na tvrdom povrchu v hale v poľských Katoviciach, radovala sa zo svojho premiérového singlového titulu na hlavnej profesionálnej úrovni.

Na Roland Garros bola v sezóne 2012 vo finále súťaže dievčat. Teraz obhajuje body za vlaňajšie seniorské 3. kolo, v ktorom prehrala so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou. Figuruje na 52. priečke v renkingu, už bola aj na 43. pozícii k 4. máju.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.