Satirická webstránka Caroliny bola hacknutá, obrátila sa proti Hurricanes

Oh My Hockey|23. okt 2021 o 08:33

V ostatných dňoch sme svedkami novodobej internetovej rivality. Medzi Carolinou Hurricanes a Montrealom Canadiens to iskrí na všetkých frontoch.

Na svedomí to majú dva offer sheety - prvý, ktorým sa Canadiens pokúšali získať Sebastiana Aha, a druhý, pomocou ktorého sa do Caroliny sťahoval Jesperi Kotkaniemi. Ten sa včera v novom drese premiérovo trafil práve proti Habs.

Fanúšikovia Montrealu naňho bučali pri každom dotyku s pukom a akcia spustila reakciu.

PR tím Caroliny založil webstránku didthehabslose.com. Témou webu bola jednoduchá otázka: "Prehrali Canadiens?" Po jej otvorení ste našli odpoveď "áno" a tiež tričká Sebastiana Aha a Jesperiho Kotkaniemiho na predaj so zľavovým kódom "Oui".

Stránka je už znefunkčnená. Stalo sa tak po sérii udalostí, ktorú odštartoval hackerský útok. Osoby za ním prevrátili web naruby a obrátili ho proti Caroline Hurricanes.

Po jej otvorení ste ešte pred niekoľkými hodinami mohli zaznamenať text "Carolina Hurricanes suck" (Carolina Hurricanes sú na h*vno) a pod ním text v preklade znamenajúci "Len odhaľujeme pravdu partii... (je to chránené autorským právom, ale chápete to)". Pod partiou sa myslelo označenie "Bunch of jerks" (partia šaškov), ktorým ich kedysi označil Don Cherry a ktorým sa dodnes pýšia.

Hanlivé komentáre na adresu "hurikánov" ste našli aj v ďalších sekciách stránky.

"Je to doslova naša práca: baviť ľudí a zvyšovať príjmy. To sa nám podarilo," vysvetľoval viceprezident Hurricanes pre marketing a stratégiu značky Mike Forman podľa Grega Wyshynského z ESPN. "Ak ste fanúšikmi Montrealu Canadiens, pravdepodobne vás to rozladilo. Ale my nestaviame náš marketingový plán na fanúšikoch Canadiens alebo kanadských médiách. Budujeme ho pre našich fanúšikov."

Po nabúraní stránky klub uvažoval, čo s ňou. Teraz sa zdá, že ju kompletne odstránil a doména didthehabslose.com je opäť na predaj.

Nachádzate sa tu: