Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Šatan: Väčšina z týchto hráčov sa zrejme objaví aj v záverečnej príprave pred MS

Momentka zo zápasu Slovensko - Rusko. (Autor: SITA)
SITA|8. feb 2020 o 22:32

Šatan a Ramsay hodnotia Kaufland Cup.

POPRAD. Slovenskí hokejisti vyhrali posledný prípravný turnaj pred majstrovstvami sveta. Na Kaufland Cupe v Poprade najskôr zdolali Bielorusko (4:3) a v sobotu v súboji o celkové prvenstvo aj olympijský tím Ruska (2:1), ktorí tvorili mladí hráči od 18 do 24 rokov.

Pre trénera slovenskej reprezentácie Craiga Ramsayho nebol dôležitý len výsledok, ale aj spôsob, akým sa k nemu jeho tím dopracoval.

Ramsay chválil mladých hráčov

"Bielorusi na mňa spravili veľmi dobrý dojem. Bol som prekvapený, aký tlak na nás vyvíjali. Zápas proti Rusku bol náš najlepší v tejto sezóne," uviedol Ramsay.

"Vyzerali sme ako tím, pomáhali sme si, podporovali sa, dobrá komunikácia bola aj na striedačke. Fungovalo nám veľa drobných vecí, ktoré sú potrebné pre celkový výsledok," pokračoval.

Kaufland Cup: Naj zo zápasu Slovensko - Rusko: fotogaléria

8.2.2020

Slovákom skvele vyšla úvodná tretina. Dominovali v nej a strelili dva góly.

"To bol základ víťazstva. Hlboko sme napádali súpera a získavali sme puky. Presne takto sme chceli hrať. Neskôr sa vyskytli aj chyby, ale dodržiavali sme systém," hodnotil Ramsay.

Kouč chválil najmä mladých hráčov. "Jakub Sukeľ bol skvelý. Kristián Pospíšil výborne napádal a snažil sa hrať aktívne. Andrej Kollár hral veľmi rozumne a napríklad Martina Gernáta som ešte nevidel hrať lepšie ako teraz," vyratúval Ramsay.

Šatan: Vyberáme si zo širokej skupiny

Kaufland Cup v Poprade bol po Nemeckom a Švajčiarskom pohári poslednou turnajovou previerkou slovenských hokejistov pred májovým vrcholom sezóny - majstrovstvami sveta vo Švajčiarsku.

Kým v Nemecku a Švajčiarsku skončili Slováci na poslednom mieste a mali v hre výkyvy, v Poprade odohrali solídne zápasy.

"Výkony boli dobré, výsledky tiež. Hráči dodržiavali to, čo od nich tréneri chceli. Spokojnosť je namieste," komentoval generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Na reprezentáciu čakajú pred šampionátom ešte aprílové prípravné zápasy. Šatan naznačil, že viacerí hráči z popradského turnaja sa dostanú aj do záverečnej prípravy na majstrovstvá sveta.

"Máme širokú skupinu hráčov, tréneri si majú z čoho vyberať. V apríli nás čaká osem prípravných zápasov a väčšinu z hráčov, ktorí boli v Poprade, tam zrejme uvidíme," dodal Šatan.

Súvisiace články