Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Šaľa si nezahrá finále hádzanárskej extraligy žien

TASR|Publikované 8. máj 2009 o 12:07

Po prvý raz v dejinách play off bojov o slovenský titul si vo finále nezahrajú hádzanárky najúspešnejšieho slovenského klubu zo Šale.

BRATISLAVA. Po prvý raz v dejinách play off bojov o slovenský titul si vo finále nezahrajú hádzanárky najúspešnejšieho slovenského klubu zo Slovana Duslo Šaľa.

Michalovčanky chcú štvrtý titul

Devätnásobný slovenský šampión, ktorý vo federálnej ére získal ďalšie tri tituly, sa predstaví iba v sérii o bronzové medaily a súboj o najcennejšiu sadu prenechal Iuvente Michalovce a ŠKP Bratislava. Prvé zápasy v oboch sériách hraných na tri víťazné zápasy sú na programe už v sobotu v Michalovciach, resp. Šali.

Iuventa sa predstaví v piatom finále vo svojej klubovej histórii, z toho trikrát v boji o majstrovský primát zvíťazila.

"Keďže základnú časť WHIL sme vyhrali a finálovú sériu štartujeme dvoma domácimi zápasmi, v úlohe favorita sme aj tentoraz. Nečakane dlho sme čakali na nášho finálového súpera, ale z toho, že je ním ŠKP Bratislava nie sme prekvapení," vyhlásil tréner Roman Lamač a pokračoval: "Pôjde o súboj dvoch momentálne najlepších slovenských tímov, očakávam vyrovnané zápasy. Doma chceme obe stretnutia vyhrať, aby sme si pred odvetou v Bratislave vytvorili dobrú východiskovú pozíciu. Naším cieľom je zisk majstrovského titulu, sme v pohode, dievčatá si veria a tento cieľ chcú naplniť."

Pre Lamača to bude v úlohe hlavného trénera už druhá finálová séria v kariére, pred dvoma rokmi doviedol k titulu v mužskej extralige Tatran Prešov. K dispozícii bude mať kompletný káder, až na krídelníčku Annamáriu Birkušovú.

"Priniesla lekárske potvrdenie, podľa ktorého má problémy so srdcom. V minulosti prekonala zápal srdcového svalu, pociťuje slabosť a sťažuje sa na celkovú únavu. Na odporúčanie lekára má s vrcholovým športom na istý čas prestať. Keďže s ňou máme platnú dlhodobú zmluvu, kým sa nedá do poriadku, kontrakt takpovediac stopneme. Potom budeme vyžadovať jeho ďalšie plnenie," vysvetlil športový riaditeľ Iuventy Peter Tirpák.

Birkušová sa však nechala počuť, že pokiaľ bude trénerom Michaloviec Roman Lamač, dres Iuventy neoblečie. Len v januári tohto roka pritom podpísala so Zemplínčanmi zmluvu na päť rokov.

Desaťtisíc za titul

V semifinále proti Trenčínu nemali Michalovce k dispozícii spojky Tobiášovú a Weibelovú, ktoré už budú na finále proti ŠKP Bratislava v poriadku.

"Naša sila tým nepochybne ešte stúpne, ale nezabúdajme, že aj súper disponuje veľmi kvalitnými spojkami. Aj preto si myslím, že rozhodne výkon obrán," dodal michalovský kouč, ktorého tím má za zisk titulu sľúbenú prémiu 10 000 eur.

Kým východniarky rozhodli o svojom postupe rozhodli už minulú sobotu, ŠKP musel odohrať so Šaľou o dva zápasy viac a svoj postup spečatil až v stredu v rozhodujúcom piatom zápase.

"Budú to ťažké zápasy. Aj keď sme hrali až päť zápasov, osobne si myslím, že táto výhra psychicky veľmi zdvihla náladu v našom tíme. Dievčatá sú po fyzickej stránke veľmi dobre pripravené a preto sa môžeme tešiť na veľmi dobré finále," povedal po postupe cez Šaľu Katušák a pokračoval: "Nikdy dopredu nehovorím, že sme favoritom. Michalovce majú lepšie postavenie z hľadiska domácich zápasov - interligu vyhrali a preto môžu prípadný piaty zápas hostiť doma. Aj my sme okúsili na vlastnej koži, aj v domácom prostredí sa však bojuje veľmi ťažko. Pokúsime sa hrať tak, aby sme uspeli, no ešte raz zdôrazňujem, že to bude veľmi náročné."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.