Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Šaľa rovnako ako pred 11 rokmi s 18-gólovou nádielkou

SITA|Publikované 6. okt 2008 o 16:43

Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa sa postarali v nedeľu o negatívny zápis do svojej klubovej histórie.

ŠAĽA. V Budapešti podľahli v prvom stretnutí 2. kola Pohára EHF domácemu tímu FTC-Bank vysoko 23:41 (11:20). Prehra o osemnásť gólov je pre Šalianky najväčšou počas doterajšieho účinkovania v európskych pohárových súťažiach (rovnakým rozdielom kapitulovali aj v októbri 1997 s macedónskom Kometalom Skopje 22:40).

"Po našom sľubnom začiatku (v 10. min viedlo Duslo 7:4 - pozn.) prišli tri nepremenené vyložené príležitosti. Súper vyrovnal a vzápätí sa dostal aj do vedenia. My sme v snahe rýchlo vyrovnať začali kopiť chybu na chybu, strácali sme lopty, strieľali z nepripravených pozícii a nedôsledne bránili. Navyše spojky Ferencvárosu boli minimálne o triedu lepšie," poukázal na príčiny neúspechu z maďarskej palubovky sekretár slovenského vicemajstra Ladislav Kovács a pokračoval: "Výsledok už musíme brať ako realitu, ale takým rozdielom sme prehrať nemali. Ešte je pred nami odveta, ktorá ukáže, či je súper až o toľko lepší alebo si naše dievčatá vybrali v nedeľu slabší deň a k zápasu nepristúpili zodpovedne. Až potom uvidíme, či budú prijatené nejaké opatrenia. Detailnejší rozbor prvého zápasu s Ferencvárosom nás čaká dnes podvečer."

V januári 2004, keď Šaľa utrpela podobný debakel v 3. kole Pohára EHF doma s dánskym Viborgom (16:33), odvolalo vedenie klubu z postu trénerky Darinu Braunovú, ktorá zhodou okolností zastáva rovnaký post aj v súčasnosti.

Súvisiace články