Sagan by mal zmeniť tím a jazdiť pre Alonsa

Peter Sagan (vpredu) by mal byť jednou z hviezd nového cyklistického tímu pretekára F1 Fernanda Alonsa (vzadu).
Peter Sagan (vpredu) by mal byť jednou z hviezd nového cyklistického tímu pretekára F1 Fernanda Alonsa (vzadu). (Autor: Ferrari.com)
Miloslav Šebela|27. jan 2014 o 23:00

Slovenský šprintér podľa správ Tuttobiciweb bude od budúcej sezóny jazdiť v novom tíme Fernanda Alonsa. S ročným príjmom 3,3 milióna eur.

BRATISLAVA. Len do konca aktuálneho roku má Peter Sagan zmluvu s tímom Cannondale. Slovenský šprintér je stredobodom špekulácií o tom, ktorý tím ho získa.

Podľa talianskeho webu Tuttobiciweb.it je už dohodnutý s novým tímom Fernanda Alonsa na dva roky. S ročným príjmom 3,3 milióna eur.

Prišiel za Alonsom do Maranella

Dvadsaťtriročný Žilinčan jazdí od vstupu medzi profesionálov v jednom tíme. S Cannondalom (pôvodne Liquigas) vybojoval 58 víťazstiev, dvakrát sa stal najlepším šprintérom na slávnej Tour de France.

Vlani po Tour prijal pozvanie od Alonsa a bol jeho hosťom v Maranelle. Pilot formuly 1 mu ukázal centrálu slávnej automobilky.

„Áno. Bol som s ním na prehliadke v Maranelle. Aj ma povozil na okruhu. Ľudia nie sú slepí a chápu, že tam k nejakému stretnutiu došlo. Ale mám viac možností a viac otvorených ciest. Ponuku mám od viacerých tímov. Nielen od Fernanda," vravel Sagan v decembri.

„Ponuku dokonca môžem mať aj od Dukly Trenčín.“

Spolu so Saganom aj Rodriguez

Alonso sa rozhodol založiť si vlastný cyklistiký tím. Šéfovať by mu mal Talian Paolo Bettini, dvojnásobný majster sveta i víťaz olympiády.

Vďaka kontaktom z formule 1 má Alonso zabezpečené silné sponzorské zázemie. Podľa špekulácií vraj oslovil aj Španiela Joaquima Rodrigueza. Okolo Španiela a Slováka by chcel vybudovať silný tím.

sagan_canondale_tasr_600.jpg

Peter Sagan by sa tak mal zo zeleného dresu s logom Cannondale vyzliecť.

FOTO: TASR /AP

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Sagan by mal zmeniť tím a jazdiť pre Alonsa