Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

S príchodom Tecla dostal Bakoš v Plzni konkurenciu

Marek Bakoš. (Autor: Michal Šula, MAFRA)
TASR|4. jan 2013 o 11:38

Tréner Pavel Vrba pritom nevylúčuje ani možnosť, že obaja útočníci budú nastupovať spoločne.

PLZEŇ. Prítomnosť kvalitného ligového strelca Stanislava Tecla na prvom tréningu Viktorie Plzeň vyvolala otázniky, kto povedie do jarnej časti futbalovej Gambrinus ligy jej útok.

Či to bude práve nová akvizícia, alebo či si svoju pozíciu udrží slovenský kanonier Marek Bakoš.

"Každý hráč by mal mať konkurenciu, keď to tak nie je, je to zlé. Bakymu to môže prospieť, pretože musí cítiť tlak. Vieme sami, že na jeseň sme veľa možností v útoku nemali," vyjadril sa pre český Sport Pavel Vrba na margo možného boja dvoch rivalov v boji o pozíciu útočníka číslo jeden.

Plzeň na jeseň aj vďaka kolísavej forme Bakoša nastrieľala "len" 27 gólov. To je v rámci ligy síce druhý najvyšší počet, ale s priemerom 1,68 gólu na zápas je to oproti predchádzajúcim ročníkom menej (2011/12 2,2), 2010/11 2,33). Aj preto príchod Tecla Pavel Vrba jednoznačne privítal.

"Som rád, že sme sa posilnili na ofenzívnom poste, kde sme v jesennej časti neboli takí silní, ako v minulých sezónach. Verím, že jeho príchodom sa naša útočná sila zase zvýrazní a budeme dávať o trochu viac gólov ako na jeseň."

Vrba však musí vyriešiť dilemu, či dá prednosť skúsenejšiemu Bakošovi, alebo nováčikovi Teclovi, ktorý taktiež preferuje pozíciu na hrote útoku.

"Pokiaľ bol Tecl v Jihlave úspešný, tak na hrote útoku," zdôraznil Pavel Vrba a dodal: "Ale môžu hrať obaja aj s Ďurišom a Kolářom. Budeme to riešiť aj podľa toho, ako bude vyzerať situácia v príprave. Možno s jeho príchodom zmeníme aj rozostavenie. V každom prípade, hrať budú tí, ktorí sa budú ukazovať najlepšie."

Súvisiace články