Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

S desiatym miestom hádzanárov vládne spokojnosť

Slovenskí hádzanári pozdravujú hŕstku fanúšikov po skončení stretnutia s Nórskom (Autor: TASR)
SITA|Publikované 30. jan 2009 o 13:22

Premiérová účasť hádzanárov Slovenska na majstrovstvách sveta sa skončila nad očakávanie.

ZÁHREB/BRATISLAVA. Zverenci trénera Zoltána Heistera odchádzali na XXI. svetový šampionát do Chorvátska s cieľom zabojovať o postup zo základnej skupiny. Ten nielen splnili, ale výkonmi i konečným umiestnením na 10. priečke v konkurencii 24 tímov pridali čosi aj nad plán. Dojem z úspešného účinkovania pokazili udalosti s avizovaným odstúpením hlavného kouča pre nerešpektovanie zo strany hráčov a potom aj odovzdaný výkon v záverečnom vystúpení o 9. miesto.

Desiate miesto ako nováčik

"Ako nováčik na MS sme s desiatou pozíciou spokojní. Naše vystúpenie hodnotím pozitívne. Základom úspechu bol postup zo skupiny, nestratili sme sa ani vo štvrťfinálovej fáze, kde sme odohrali veľmi dobrý duel s Kóreou a aj domácim Chorvátom, ktorí sú hlavnými favoritmi na titul, sme boli aboslútne vyrovnaným súperom. Zápas so Švédskom nebol nešťastný, lebo podľa mňa sme mohli a tvrdím, že aj mali vyhrať. V poslednom stretnutí nám už dochádzali fyzické i psychické sily, chýbala bojovnosť, za čo sa chcem našim priaznivcom ospravedlniť," povedal pre agentúru SITA po návrate z Chorvátska Z. Heister, o ktorého ďalšom pôsobení v národnom tíme sa rozhodne na budúcotýždňovej schôdzke s prezidentom SZH Pavlom Derfényim.

"Keď človek vidí, že družstvo má výkonnostne na viac, tak tréner rozmýšľa, ako to nejakým spôsobom napraviť. Z môjho pohľadu toto bolo jedno z riešení. Byť desiaty na MS neznamená, že tím nemôže skončiť ešte lepšie," poznamenal Heister k dôvodom, ktoré ho viedli k úvahám o rezignácii z postu kormidelníka reprezentácie.

Medzi hráčmi prevažne pozitívne hlasy

Aj v 16-člennom hráčskom kolektíve zaznievali na celkové účinkovanie prevažne pozitívne ohlasy, hoci pod vplyvom nezdaru s Nórskom. "Myslím si, že pre nás je 10. miesto veľmi pekným umiestnením. Aj keď sme si nechceli spraviť hanbu posledným zápasom, celkovo môžeme byť spokojní. Dosiahli sme postup zo základnej skupiny, čo bol náš cieľ a ten sme aj splnili. Podarilo sa nám vyhrať jeden duel aj vo štvrťfinálovej skupine, dobre sme zahrali proti Chorvátom, vyšli nám druhé polčasy s Maďarmi a Švédmi, ale žiaľ nevydaril sa nám súboj s Nórmi. Najviac si cením víťazstvá nad Rumunmi a Kórejčanmi. Dúfam, že sa ľudia v nás nesklamali," uviedol ľavý krídelník Martin Straňovský.

Z vyjadrenia pivota Andreja Petra cítiť trochu aj smútok z nevyužitej šance na ešte lepšie umiestnenie: "Úspech je už len to, že sme sa na majstrovstvá sveta dostali a potom na šampionáte prebojovali do hlavnej fázy. Na druhej strane po zápase so Švédmi, ktorý sme mohli minimálne remizovať, ak nie vyhrať, a po stretnutí s Nórmi prevláda u mňa skôr sklamanie ako radosť. Som totiž presvedčený, že sme mali na lepšie umiestnenie ako 10. miesto."

Najlepším strelcom Šulc

Najlepším strelcom slovenského výberu na MS v Chorvátsku bol so 40 gólmi František Šulc: "Potešil ma triumf nad Rumunskom, ktorým sme spečatili náš postup zo skupiny. Už pred šampionátom sa hovorilo, že to bude kľúčový duel v základnej skupine a napokon ním aj bol. Dosť ma mrzí zaváhanie s Nórskom, ako keby sme ten duel už vypustili. Z výsledkového hľadiska mi je ľúto nešťastnej jednogólovej prehry so Švédmi, pretože sme bojovali, dali do toho všetko, no nevyšlo to. Taký je však šport."

Slováci odohrali v Osijeku a Záhrebe dovedna 9 stretnutí s bilanciou 4 víťazstvá - 1 remíza a 4 prehry (z toho 3 v posledných troch zápasoch). "Najťažší bol úvod. Vstup do turnaja je z hľadiska ďalšieho pôsobenia vždy veľmi dôležitý, aj preto som bol rád, že sme zvládli otvárací súboj Argentínou. Okrem tohto víťazstva si najviac cením aj to nad Rumunskom. Naopak, najviac ma mrzí posledná prehra s Nórskom," dodal tréner hádzanárov SR Zoltán Heister.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.