Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

S Čechmi by sme mohli vytvoriť najsilnejšiu ligu v Európe, hovorí Golonka

Jozef Golonka vyzdvihuje fakt, že len na prípravný zápas prišlo do Bratislavy tritisíc fanúšikov Komety Brno. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 20. feb 2015 o 13:20

Golonka si myslí, že návrat Slovana do extraligy by bol pre klub krokom späť.

BRATISLAVA. Legendárny slovenský hokejista Jozef Golonka je za odchod Slovana Bratislava do českej extraligy, respektíve viacerých slovenských klubov do tamojšej najvyššej súťaže.

"Názory sú rozštiepené, ale ja osobne som jednoznačne za. Myslím si, že dohromady by sme boli schopní vytvoriť najsilnejšiu súťaž v Európe. Bolo by to dobré športovo aj ekonomicky," vyjadril sa v rozhovore pre český denník Sport 77-ročný niekdajší kanonier.

Tritisíc ľudí na prípravný zápas

"Vznikla by rivalita, chodili by fanúšikovia, bolo by vypredané. Marketingovo by sa s tým dalo pracovať. Som presvedčený, že na Slovensku by mohli byť dve až tri mužstvá, ktoré by do tej ligy svojou kvalitou patrili."

Ako príklad uviedol prípravný zápas Komety Brno v Bratislave. Dorazilo naň tritisíc fanúšikov z Česka.

"Toľko ľudí na prípravu! Niektorí sú však spokojní s tým, ako to je. Budú hľadať rôzne dôvody, prečo to nejde. Napríklad vzdialenosti. Nie je to také hrozné," zamýšľa sa Golonka.

Prospešné pre všetkých

"Ak neberiem Košice, tak pre české kluby to nie je horšie ako ísť do Sliezska. Som presvedčený, že naši fanúšikovia by cestovali do Česka a dvíhali tamojším klubom návštevy. Keď môže fungovať česko-slovenská liga napríklad v hádzanej, tak by mohla fungovať aj v hokeji. Prospešné by to bolo pre všetkých."

Slovenská liga podľa Golonku nemá takú kvalitu, aby sa v nej Slovan Bratislava po medializovanom odchode z KHL mohol športovo posúvať.

"Bol by to krok naspäť. Pre ostatné kluby by to bolo náramne výhodné, ak by sa vrátil. Košice a ďalší by mali zápasy s veľkým nábojom a rivalitou. Slovan je u nás veľký pojem, takisto ako pre Česko Sparta."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.