Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Slovensko má ďalšiu medailu z MS. Baláž s Myšákom získali bronz

Samuel Baláž a Denis Myšák získali bronz v K2 na 500 m na MS v rýchlostnej kanoistike 2021. (Autor: Facebook Slovenská kanoistika - Sprint Team)
TASR|19. sep 2021 o 12:17 (aktualizované 19. sep 2021 o 12:59)

Po striebre v štvorkajaku dosiahli ďalší úspech.

KODAŇ. Slovenský dvojkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák získal na MS v Kodani bronzovú medailu v K2 na 500 m

Vo finále finišoval na treťom mieste za loďami Španielska a Nemecka.

Pre Baláža s Myšákom je to druhý cenný kov v dánskej metropole, v sobotu boli členmi strieborného štvorkajaka.

Ich úspech v kádvojke na päťstovke je o to cennejší, že táto disciplína bude súčasťou olympijského programu na OH 2024 v Paríži.

Slováci od štartu bojovali o popredné priečky a vďaka skvelému finišu sa prepracovali na bronzový stupienok.

Španieli štartujúci v krajnej deviatej dráhe deklasovali konkurenciu a zvíťazili s takmer sekundovým náskokom. Baláž s Myšákom zaostali za víťazmi o 1,05 s.

Myšák: Veľmi sa teším

 "Z bronzu sa veľmi teším, veď s Denisom to bolo naše prvé finále v K2 na 500 m. Už v rozjazde sme sa cítili veľmi dobre a podarilo sa nám postúpiť priamo do bojov o medaily.

Vytvorili sme novú posádku smerom k ďalšiemu olympijskému cyklu a dokázali sme obstáť v nabitej konkurencii, čo je veľmi dobrý signál," uviedol pre TASR Baláž.

Pre Myšáka to bola v Kodani nová skúsenosť.

"Boli to moje prvé preteky v kádvojke v pozícii zadáka. Bolo to pre mňa niečo úplne nové. Mali sme dobrý štart. Nie sme šprintéri dvestovkári, čo sa hneď po štarte odlepia. Trvá nám to 40 metrov, kým naberieme správnu rýchlosť.

Aj stred sme veľmi dobre trafili a vedeli sme to ešte dvihnúť do záveru. Veľmi sa teším, že sme získali dve medaily, po olympiáde v Tokiu bolo ťažké motivovať sa do tréningov. Adam Botek mal trochu problémy s rukou, no dali sme do toho všetko a vyšlo to super."

Petrla: Je to prísľub do budúcnosti

Spokojnosť neskrýval ani Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky:

"Pocity sú veľmi dobré. Som veľmi rád, že chalani uspeli v ťažkej disciplíne, ktorá je pre nich v podstate nová. Je to prísľub do budúcnosti.

V olympijskej disciplíne máme kvalitnú posádku a môžeme bojovať o najvyššie méty. Po sobotňajšom úspechu v K4 bolo ťažké udržať chalanov v napätí a koncentrácii, ale podarilo sa to vďaka ich trénerovi a ich nasadeniu."

Súvisiace články