Bizarná stávka. Za zlato dostane doživotný prísun vyprážaných kurčiat

Juhokórejčan Hwang Daeheon oslavuje víťazstvo v pretekoch na 1500 m.
Juhokórejčan Hwang Daeheon oslavuje víťazstvo v pretekoch na 1500 m. (Autor: SITA/AP)
SITA|18. feb 2022 o 16:20

Kórejčania vypísali pre svojich medailistov zaujímavé odmeny.

SOUL. Kórejský rýchlokorčuliar na krátkej dráhe Hwang Daeheon vďaka zisku zlatej medaily v pretekoch na 1500 m na ZOH 2022 v Pekingu vyhral zaujímavú stávku.

Podľa všetkého sa môže tešiť na doživotný prísun vyprážaných kurčiat od potravinárskeho magnáta Yoon Hong-geuna, ktorý je zároveň šéfom misie športovcov Kórejskej republiky v Pekingu.

Yoon minulý týždeň v príspevku na Instagrame uviedol, že ponúka Hwangovi doživotnú zásobu jeho obľúbeného pokrmu, ak v Pekingu získa zlato.

"Po návrate z olympijských hier sa chcem presvedčiť, či táto stávka platí a či sa skutočne môžem tešiť na vyprážané kurčatá až do dôchodku. Inak si teraz dám pauzu pred majstrovstvami sveta, lebo som tvrdo pracoval na olympijských výsledkoch," vyhlásil Hwang pred kórejskými novinármi.

Dvadsaťdvaročný rodák z Anyangu si okrem zlata na 1500 m v Pekingu pripísal aj striebro v tímovej štafete na 5000 m, deviate miesto v mixštafete a desiate na 500 m.

Momentálne nie je isté, či sa z doživotnej renty v podobe dodávky vyprážaných kurčiat môžu tešiť aj iní kórejskí olympijskí medailisti z Pekingu.

Yoon, ktorý je tiež predsedom Juhokórejského korčuliarskeho zväzu, dosiaľ nešpecifikoval, či jeho výzva platila celoplošne alebo len pre Hwanga.

Pred záverečným víkendom ZOH 2022 mala Kórejská republika na konte dve zlaté, štyri strieborné a jednu bronzovú medailu. Všetky pochádzajú z rýchlokorčuľovania, resp. jeho kratšej formy na krátkej dráhe.

Faktom je, že Kórejčania vypísali zaujímavé odmeny pre svojich medailistov. Držitelia zlatých medailí by si mali polepšiť o 100 miliónov wonov, čo je v prepočte 73 600 eur, strieborná medaila sa cení na 41 800 eur a bronzová na 22 097 eur.

Športovci mužského pohlavia, ktorí získajú olympijské medaily, sú tiež oslobodení od dvojročnej vojenskej služby, ktorá je povinná pre väčšinu zdravých mužov v južnej časti Kórejského polostrova.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Rýchlokorčuľovanie»Bizarná stávka. Za zlato dostane doživotný prísun vyprážaných kurčiat