Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Rybáriková v Monterrey finalistkou dvojhry a víťazkou štvorhry

SITA|Publikované 10. aug 2008 o 22:05

Doplnené znenie o výsledok Magdalény Rybárikovej vo finále dvojhry


MONTERREY 10. augusta (SITA) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková oslávila svoj tohtotýždňový premiérový prienik do hornej stovky svetového rebríčka WTA Tour (presne 100. miesto v hodnotení) postupom až do finále dvojhry na lukratívnom a kvalitne obsadenom turnaji ITF v mexickom Monterrey (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Navyše, pridala titul vo štvorhre.

Devätnásťročná piešťanská rodáčka, päťka "pavúka", zvíťazila v sobotňajšom semifinále singlovej súťaže v areáli Sierra Madre Tennis Club nad najvyššie nasadenou, Belgičankou Yaninou Wickmayerovou (72.), po boji 6:7 (5), 6:4, 6:4. V nedeľňajšom finále už Rybáriková nestačila na nenasadenú Rusku Jaroslavu Švedovovú (139.), ktorej podľahla 4:6, 1:6. Slovenka siahala po najvýznamnejšom primáte vo svojej doterajšej kariére, počas tejto sezóny sa radovala na podujatiach úrovne ITF v ruskom Petrohrade-Vsevoložsku (dotácia 25 000 USD) a gréckej Patre (dotácia 50 000 USD). So Švedovovou prehrala Rybáriková aj pred štyrmi rokmi vo finále Slovakia Cupu v Piešťanoch (vtedy 4:6, 4:6).

Členka NTC Rybáriková vinou svojho najčerstvejšieho úspechu v Monterrey nestihla dvojkolovú kvalifikáciu na podujatí WTA Tour v americkom Cincinnati. V Ohiu ju v eliminácii, zatiaľ úspešne, nahradila Slovinka Andreja Klepačová.

Vo štvorhre fedcupová reprezentantka Rybáriková spolu s Chorvátkou s nemeckým zázemím Jelenou Pandžičovou ako kvalifikantky zvíťazili v sobotňajšom finále nad takisto nenasadeným austrálsko-britským párom Monique Adamczaková, Melanie Southová tesne 4:6, 6:4, 10:8 (zápasový tajbrejk).


Dvojhra - semifinále:

Magdaléna Rybáriková (5-SR) - Yanina Wickmayerová (1-Belg.) 6:7 (5), 6:4, 6:4


Dvojhra - finále:

Jaroslava Švedovová (Rus.) - Magdaléna Rybáriková (5-SR) 6:4, 6:1


Štvorhra - finále:

Magdaléna Rybáriková, Jelena Pandžičová (SR/Chorv.) - Monique Adamczaková, Melanie Southová (Austr./V. Brit.) 4:6, 6:4, 10:8 (zápasový tajbrejk)


Súvisiace články