Taktický boj sa skončil bez gólov. Trnava zostala v tabuľke pred Ružomberkom

Momentka zo zápasu MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava.
Momentka zo zápasu MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava. (Autor: TASR - Lukáš Grinaj)
Sportnet, TASR|20. mar 2022 o 18:51 (aktualizované 20. mar 2022 o 19:06)

Poradie v tabuľke Fortuna ligy sa nemení.

Fortuna liga 2021/2022 - 3. kolo nadstavby

Ružomberok - Spartak Trnava 0:0

ŽK: Madleňák - Savvidis.

Rozhodovali: Očenáš – Pozor, Vitko, 1771 divákov

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Lichý – Regáli, Domonkos, Rymarenko (62. Gerec) – Rymarenko - Boďa, T. Bobček (62. Múdry).

Trnava: D. Takáč – Koštrna, Čurma, Tumma, Bolaji – Procházka (75. Yusuf), Savvidis, Grič – Bukata, M. Ristovski (75. Olejník), Ramadán (69. Azevedo).

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze/

RUŽOMBEROK. Šláger 3. kola nadstavbovej časti o titul vo Fortuna lige medzi MFK Ružomberok a FC Spartak Trnava sa skončil nerozhodne 0:0.

Spartak si tak udržal priebežnú druhú pozíciu v tabuľke, pred Liptákmi má naďalej náskok jedného bodu.

Brankár Trnavy Ivan Krajčírik si pripísal 16. čisté konto v sezóne, zatiaľ čo jeho náprotivok Dominik Takáč z Ružomberka vychytal 12. nulu v prebiehajúcom súťažnom ročníku.

Priebeh zápasu Ružomberok - Spartak Trnava vo Fortuna lige

I. polčas:

Prvý vzruch priniesla 7. min., keď „zakiksoval“ brankár Spartaka D. Takáč.

V 22. min. pohrozil T. Bobček, ale stroskotal na gólmanovi hostí, ktorý ani v tomto prípade nebol istý.

Na snímke zľava hráč Ružomberka Kristóf Domonkos, hráč Trnavy Milan Ristovski, hráč Ružomberka Alexander Mojžiš a kapitán Ružomberka Ján Maslo. (Autor: TASR - Lukáš Grinaj)

V 29. min. po Fabišovom centri šikovne z prvej zakončoval T. Bobček, no minul cieľ.

Prvý polčas bol celkove dosť diétny, divákovi veľa neponúkol, skôr pripomínal vyčkávacie taktické manévre.

II. polčas:

Druhá polovica už smerom dopredu bola už o niečo živšia. Aj naďalej bolo na ihrisku množstvo osobných súbojov.

Do ofenzívy sa tlačila tiež Trnava. ktorá do prestávky bola v tomto smere dosť pasívna. Boli fázy, keď Spartak mal viac útočnej aktivity na svojich kopačkách.

V 58. min. Krajčírik vytesnil na roh štipľavý strelecký pokus Prochádzku, ktorý smeroval k ľavej žrdi.

V 70. min. Domonkos zahrával priamy kop a Boďova hlavička tesne preletela vedľa svätyne hostí.

Zápas, ktorý nepriniesol žiadnu čistú gólovú príležitosť sa napokon skončil bezgólovým výsledkom.

Hlasy po zápase

/zdroj: TV Dajto/

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Chceli sme dnes vyhrať, ale bolo to bojovné stretnutie s veľkým nasadením a nebolo v ňom veľa šancí. Možno sme si za aktivitu zaslúžili aj viac. Ale Trnava k nám prišla po remízu a asi sa jej zaslúžene podarilo bodovať. Zápasov je však ešte veľa, my budeme Trnave šliapať na päty až do konca súťaže."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Chceli sme dnes vyhrať, hlavne v druhom polčase to bolo cítiť. Bolo to však vyrovnané, o prvom góle. Postrážili sme si veci, v ktorých je Ružomberok silný a nepustili ich asi ani k jednej strele na bránu. Mali sme jeden veľmi dobrý úsek, ale vyložené šance v zápase neboli, takže sa spravodlivo skončil 0:0. Máme dva týždne, aby sme sa pripravili na tradičné derby so Slovanom a dúfam, že sa nejakí hráči doliečia, vrátane Škrtela."

Tabuľka Fortuna ligy

Domov»Futbal»Slovensko»Taktický boj sa skončil bez gólov. Trnava zostala v tabuľke pred Ružomberkom