Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Ruský hokejista pobúril krajanov, trénoval v americkom drese

Pavel Bučnevič (vľavo) a Brady Skjei. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. mar 2019 o 15:45

Zašiel priďaleko, myslí si ruský tréner.

NEW YORK. Pavel Bučnevič, ruský hokejista v službách New Yorku Rangers, absolvoval sobotňajší tréning v drese reprezentácie USA.

Dvadsaťtriročný krídelník prehral stávku s asistentom trénera Gregom Brownom a hoci išlo o staršiu dohodu, trestu neunikol.

Bučnevič sa v januári stavil s Brownom, že ruskí reprezentanti do 20 rokov zdolajú v semifinále majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie tím USA.

Američania však zvíťazili 1:2.

"Bolo to krásne, Pavel z toho však radosť nemal," tešil sa podľa nhl.com po spomenutom tréningu hlavný tréner Rangers David Quinn.

"Je dobré, že máme pohodu v kabíne a aj podobné veci k tomu prispievajú. Pre nás to bola zábava. Som si istý, že každý jeden z nás mal z toho väčšiu radosť ako Pavel. On bol trochu smutný," dodal obranca Brendan Smith.

Pre Bučnevičove žartíky nemajú pochopenie jeho krajania-patrioti.

"Poznám ho dlho, trénoval som ho v Čerpeovci. Je to skvelý chlapec a šikovný hokejista, ale jeho správanie sa v Amerike ma znepokojuje. Chápem, že prehral stávku a teda musel splniť podmienky, ale neviem, prečo sa stavil o niečo také," uviedol tréner Andrej Nazarov, ktorý ako hráč pôsobil v NHL.

"Podľa mňa je lepšie staviť nejaké peniaze, a to napriek tomu, že danú sumu môžeš stratiť. Ruský reprezentant by nemal nosiť americký dres. Myslím si, že Pavel zašiel priďaleko," dodal.

Súvisiace články