Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Ruské kluby budú platiť daň za zahraničných trénerov

Talian Spalletti trénuje petrohradský Zenit. (Autor: SITA/AP)
TASR|5. apr 2013 o 22:30

V deviatich zo 16 klubov najvyššej súťaže pôsobia zahraniční tréneri.

MOSKVA. Vrcholové ruské kluby budú od budúcej sezóny platiť daň za zahraničných futbalových trénerov.

"Od 1. júna budú kluby Premier League, ktoré angažujú trénerov zo zahraničia, platiť jednorazovo päť miliónov rubľov. Kluby z druhej najvyššej súťaže zaplatia 2,5 milióna," cituje agentúra Reuters stanovisko Ruského futbalového zväzu (RFU).

Nové pravidlo sa vzťahuje aj na kormidelníkov s dvojitým občianstvom, pričom peniaze pôjdu na podporu mládežníckeho futbalu.

Aktuálne v deviatich zo 16 klubov najvyššej súťaže pôsobia zahraniční tréneri vrátane Taliana Luciana Spallettiho v Zenite Petrohrad, Holanďana Guusa Hiddinka v Anži Machačkala, Rumuna Dana Petresca v Diname Moskva a Chorváta Slavena Biliča z moskovského Lokomotivu.

Rozhodnutie RFU vyvolalo medzi majiteľmi klubov veľký hnev. "Obyčajní komunisti. Myslia si, že ruské kluby majú príliš veľa peňazí a nevedia, ako by sa nás dalo ešte okradnúť. Toto rozhodnutie by sa dalo nazvať Gerškovičov (šéf Ruského zväzu trénerov, pozn.) plat, ale my mu nebudeme nič platiť," rozhorčoval sa miliardár a šéf FC Krasnodar Sergej Galickij. Práve na lavičke jeho klubu pôsobí srbský kouč Slavoljub Muslin.

Rusko je známe angažovaním zahraničných trénerov. Ďalší cudzinec, Talian Fabio Capello, pôsobí pri národnom tíme.

Súvisiace články