Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Rusi znížia rozpočet na futbalové MS o 435 miliónov eur

Hoci do futbalových MS 2018 v Rusku ostáva ešte dosť času, prvé komplikácie sú už na svete. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 7. apr 2015 o 15:21

Nepriaznivá politicko-ekonomická situácia v Rusku sa už dotkla aj plánovaného svetového šampionátu vo futbale.

MOSKVA. Ťažká hospodárska kríza, ktorá v súčasnosti sužuje Rusko, zrejme prinúti organizátora majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2018 znížiť výdavky na svetový šampionát až o 435 miliónov eur (v prepočte 27 miliardy rubľov).

Celkové náklady by sa mali teda dostať na úroveň 10,28 mld. eur. Škrtanie v rozpočte pocítia nielen jednotlivé futbalové tímy, účastníci MS, ale aj hostia FIFA, novinári, či obyčajní návštevníci majstrovstiev, pre ktorých sa nebudú stavať nové hotely. Informuje o tom ruský športový portál Sport Express.

V tejto súvislosti sa na stránke ministerstva športu Ruskej federácie objavil zoznam 25 objektov, ktoré budú odstránené z pôvodných plánov a pri ďalších dvadsiatich troch nastanú zmeny, ktoré majú za cieľ ušetriť financie. Najviac to pocíti najmä mesto Nižný Novgorod.

Práve v tomto meste sa totiž rátalo s výstavbou 14 hotelov pre fanúšikov. S obmedzenými výdavkami oproti pôvodnému plánu musia rátať aj v mestách Kaliningrad, Volgograd, Rostov na Done a Saransk.

Minister športu Ruska Vitalij Mutko už v januári informoval o tom, že kapacita štadiónov v niektorých mestách sa v prípade pevných miest na sedenie zníži z pôvodných 45 000 na 35 000 ľudí. To všetko so súhlasom Medzinárodnej futbalovej federácie.

Ruskú ekonomiku momentálne trápi slabý rubeľ a klesajúce ceny ropy, čo súvisí s krízou na Ukrajine a sankciami voči Rusku zo strany západných mocností.

Svetový šampionát vo futbale v Rusku sa uskutoční v dňoch 14. 6. - 15. 7. 2018.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.