Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Rusi neuspeli ani na Najvyššom súde. Na paralympiáde štartovať nebudú

Prezident Ruského paralympijského výboru Vladimír Lukin. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. aug 2016 o 18:39

Ruskému paralympijskému výboru nepomohla ani posledná možnosť. Zamietavý verdikt štartu ruských paralympionikov v Riu de Janeiro potvrdil aj Najvyšší súd Švajčiarska.

LAUSANNE. Po Športovom arbitrážnom súde (CAS) ani Najvyšší súd Švajčiarska nevyhovel ruskému odvolaniu proti zákazu štartu všetkých hendikepovaných športovcov z tejto krajiny na septembrových paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro (7.- 18. 9.).

Dištanc uvalil Medzinárodný paralympijský výbor (MPV) pre nesplnenie záväzkov a zodpovedností vyplývajúcich z členstva, konkrétne ide o nesúlad s antidopingovým programom.

Prezident Medzinárodného paralympijského výboru Sir Philip Craven rečnil minulý rok v Moskve počas paralympiády v Soči. Práve z nej majú ruskí športovci podozrivo veľa úspechov a zlé výsledky dopingových skúšok. (Autor: TASR/AP)

Podnetom na trest bolo odhalenie o štátom riadenom systematickom porušovaní antidopingových pravidiel, pre ktoré prišli desiatky ruských športovcov o účasť aj na olympijských hrách v Riu.

Rusi skončili na druhom mieste v medailovom poradí krajín na paralympijských hrách 2012 v Londýne.

V Brazílii malo štartovať 267 ruských paralympionikov v 18 športových odvetviach. 

Súvisiace články