Rumunský brankár je hitom internetu, zdržiaval nezvyčajným spôsobom

Ruský brankár Andrej Lenev zápas proti Španielsku nedohral. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|Publikované 29. máj 2018 o 10:34

Zaujímavé je, že nedostal žltú kartu.

BRATISLAVA. Jeho tím hral jeden z najkľúčovejších zápasov sezóny. Aby mal klub FC Voluntari nádej udržať sa v najvyššej rumunskej súťaži, musel v predposlednom kole zdolať Concordiu.

A brankár Mihai Mincă sa pre to snažil urobiť maximum.

Približne pätnásť minút do konca stretnutia vyhrávalo Voluntari nad Concordiou 2:1, keď Mincă odkopával loptu od brány. Aby čo najviac zdržal hru, urobil to veľmi nezvyčajným spôsobom.

Domáci gólman si položil loptu na čiaru, pomaly cúval, no v tom sa otočil a kráčal ďalej. Dostal sa až ku dverám vedúcim do šatní, pričom do nich napoly vstúpil. Až potom sa rozbehol späť k lopte a poslal ju čo najďalej od svojej brány.

Jeho čin sa stal okamžite hitom internetu. Zaujímavosťou bolo, že mu zaň rozhodca neudelil žltú kartu.

Mincă spolu so svojimi spoluhráčmi ale napokon smútili. V 88. minúte Concordia vyrovnala a zabezpečila si istotu zotrvania medzi rumunskou elitou. Voluntari v poslednom kole bude bojovať o to, aby nezostúpilo priamo, ale mohlo o zotrvanie zabojovať v baráži.

Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.