Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Romário ostane vo Fluminense aj nasledujúci rok

TASR|14. jan 2003 o 18:48

Rio de Janeiro 14. januára (TASR) - Bývalý brazílsky futbalový reprezentant Romário v utorok oznámil, že v klube Fluminense ostane ďalší rok. Tridsaťsedemročný ...

Rio de Janeiro 14. januára (TASR) - Bývalý brazílsky futbalový reprezentant Romário v utorok oznámil, že v klube Fluminense ostane ďalší rok. Tridsaťsedemročný Brazílčan, ktorý sa nedostal do nominácie na MS 2002 napriek víťazstvu v súťaži ligových kanonierov, pomohol svojmu tímu 15 gólmi k postupu do semifinále najvyššej brazílskej súťaže.

Záujem o jeho služby prejavil rivalský klub Flamengo, ktorého dres Romário v minulosti dvakrát obliekal, ponuku však minulý týždeň odmietol.

"Aby som bol úprimný, myslím si, že Fluminense niečo dlžím," povedal majster sveta z roku 1994. "Myslel som, že minulý rok môžeme vyhrať titul, ale nevyšlo to. Možno budeme mať tento rok viac šťastia. Som však poctený, že kluby ako Fluminense a Flamengo majú o mňa stále záujem," povedal ďalej bývalý kanonier FC Barcelona.

Romário hral v Brazílii aj za klub Vasco da Gama, po odchode do Európy pôsobil v PSV Eindhoven, FC Barcelona a v FC Valencia. V roku 1994 sa na MS v USA stal s Brazíliou majstrom sveta. Minulý rok ho tréner Luis Felipe Scolari vynechal z nominácie na MS v Japonsku a Kórejskej republike aj napriek nesúhlasu futbalovej verejnosti v Brazílii.

dw pb

Súvisiace články