Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Carreno Busta kritizuje Djokoviča. Robí to už roky, tvrdí Španiel

Novak Djokovič sa nechal ošetriť vo štvrťfinále Roland Garros. (Autor: SITA/AP)
TASR|8. okt 2020 o 12:38

Svetová jednotka špekulácie odmietla.

PARÍŽ. Španielsky tenista Pablo Carreno Busta po prehre s Novakom Djokovičom v stredajšom štvrťfinálovom súboji na Roland Garros spochybnil zdravotné problémy svetovej jednotky.

Srb sa po prehratom prvom sete sťažoval na bolesti ľavého ramena a krku a nechal sa ošetriť. Po prestávke sa dokázal herne nakopnúť a napokon zvíťazil 4:6, 6:2, 6:3 a 6:4.

"Neprekvapilo ma, že si vypýtal zdravotný timeout. Je to niečo, čo robí dlhé roky. Zakaždým, keď sa zápas pre neho zle vyvíja a dostáva sa do problémov, vyžiada si ošetrenie.

Pre mňa je to vlastné dobré znamenie. Znamená to, že on prehráva a ja hrám dobre," povedal sedemnásty nasadený Carreno Busta.

Po prestávke hral normálne

Španiel v prvom sete zaskočil Djokoviča aktívnou hrou. Naopak 17-násobnému grandslamovému šampiónovi sa nedarilo, urobil až 16 nevynútených chýb.

Po zdravotnej pauze sa charakter stretnutia zmenil a Srb duel otočil.

Carreno Busta na pozápasovej tlačovej konferencii nepriamo obvinil súpera z neférových praktík.

"Neviem, čo je za tým. Možno čelí tlaku a potrebuje s tým niečo urobiť. Po prestávke však hrá normálne, akoby sa nič nestalo. Neviem, možno ho skutočne sužujú bolesti, alebo je to psychického charakteru. Treba sa opýtať jeho," povedal Španiel.

Djokovič sa v úvode len viezol

Djokovič po zápase odmietol špekulácie a potvrdil, že má zdravotné problémy. Od úvodu hral so zatejpovanou zadnou stranou krku.

"Necítil som sa skutočne dobre, keď som išiel na kurt. Pri rozcvičke sa mi stalo pár vecí. V priebehu zápasu sa to zlepšovalo a už to toľko nebolelo.

V úvode súper diktoval hru, ja som sa len viezol. Nemal som veľa energie v nohách a chýbal mi lepší pohyb. Trvalo asi set a pol, kým som sa začal cítiť lepšie. Ako zápas plynul, telo som zahrial a bolesť ustúpila," povedal Djokovič.

Srb nechcel problémy konkretizovať

S Carrenom-Bustom sa stretol prvýkrát od osemfinále US Open, v ktorom ho diskvalifikovali za napálenie loptičky do krku čiarovej rozhodkyne.

Presnú povahu svojich zdravotných problémov nechcel konkretizovať.

"Mal som problémy s krkom a ramenom. Radšej by som to veľmi nerozoberal. Nakoniec, stále pokračujem na turnaji, takže veľa toho nechcem prezradiť, uviedol Djokovič.

Do semifinále dvojhry na parížskej antuke sa prebojoval po desiaty raz v kariére. V boji o postup do finále sa v piatok stretne s Grékom Stefanosom Tsitsipasom.

Súvisiace články