Martin Kližan.
Martin Kližan. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. máj 2021 o 13:15 (aktualizované 24. máj 2021 o 20:22)

Pozrite si výsledky Slovákov v 1. kole kvalifikácie na Roland Garros.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Martin Kližan pokračuje v slabých výkonoch. V pondelok neuspel v 1. kole kvalifikácie na grandslamový turnaj Roland Garros.

Druhému nasadenému Španielovi Carlosovi Tabernerovi podľahol hladko 1:6, 2:6, pričom zápas trval len 72 minút.

Slovák až šesťkrát prišiel o podanie a zahral až 37 nevynútených chýb, oproti pätnástim víťazným úderom. Španiel mal v zápase aj sériu dvanástich získaných loptičiek po sebe a na príjme vyhral neuveriteľných 72 percent výmen.

Kližan, ktorému v rebríčku ATP patrí až 176. miesto prehral ôsmy z posledných desiatich duelov, pričom nezvláda ani zápasy, v ktorých je favoritom.

Nadviaže na vlaňajší úspech?

Oveľa viac sa darilo Anne Karolíne Schmiedlovej, ktorá sa v Paríži suverénnym spôsobom prebojovala do 2. kola kvalifikácie. Ako nasadená osemnástka zvíťazila nad Číňankou Fang Jing Sün 6:1, 6:2. Zápas trval iba 52 minút.

Ťažila najmä z nevynútených chýb súperky, ktorá ich v zápase spravila až 30.

Košická rodáčka vlani postúpila na Roland Garros až do 3. kola, pričom zdolala hneď dve bývalé svetové jednotky - Venus Williamsovú a Viktoriu Azarenkovú.

V akcii bude ešte trio Slovákov

Suverénnym spôsobom postúpila aj Rebecca Šramková, ktorá zdolala Číňanku Sin-jü Wang 6:4, 6:3.

Okrem spomenutej trojice by sa v pondelok mali predstaviť v 1. kole kvalifikácie aj Jozef Kovalík a Viktória Kužmová.

Program v Paríži však komplikuje dážď, a tak je otázne, kedy bude mať slovenská dvojica šancu zabojovať o postup.

Papierovo ľahšiu súperku má Kužmová, ktorá bude čeliť iba 18-ročnej Francúzke Selene Janicijevicovej, ktorá figuruje až v ôsmej stovke rebríčka WTA.