Rokujú či nerokujú? Jack Campbell opäť zachraňuje Toronto, novú zmluvu nemá

Oh My Hockey|15. nov 2021 o 18:47

Jack Campbell opäť raz musí chytávať viac, než by jeho rola našepkávala. Petr Mrázek je zranený a americký gólman prebral rolu jednotky Toronta Maple Leafs.

V trinástich zápasoch si drží vynikajúce čísla. Chytá s 93,9-percentnou úspešnosťou a priemerom 1,82 inkasovaných gólov na zápas. Vyhral ich osem.

Aj vlani - keď sa stal s jedenástimi výhrami od začiatku sezóny v rade novým rekordérom ligy - si uchmatol post jednotky v play-off. Dán Frederik Andersen bol veľmi z formy, čo využil Campbell, stále podceňovaný brankár.

Leafs v lete podpísali kontrakt s Čechom Mrázkom. Zinkasoval trojročnú zmluvu s platom 3 800 000 dolárov ročne. 29-ročný gólman začal zranením, ktoré si nedávno obnovil. Stihol len dve stretnutia.

Organizácia bude mať výrazné problémy s platovým stropom. Už teraz sú na hodnote 76 030 616 dolárov v rámci budúcej sezóny, pod stropom teda majú len asi 5,5 mil. voľných dolárov. A to majú zo základnej zostavy podpísaného len jedného brankára, piatich obrancov a desiatich útočníkov.

Campbell je bez zmluvy a Toronto by si ho rado udržalo. Niet sa čo čudovať, veď sa v ich drese vybičoval k nebývalým výkonom. Momentálne si zarába len 1,65 mil. dolárov. Podľa výkonu a vplyvu na mužstvo by si zaslúžil viac.

Lenže kde naňho vezmú? Leafs by sa museli niekoho vzdať, alebo situáciu vyriešiť zaradením drahého hráča na listinu dlhodobo zranených, čo sa však nedá (resp. by sa nemalo dať) naplánovať.

Hokejový svet pred necelými dvoma týždňami obehla správa od novinára Nicka Kypreosa, že brankár rokuje s manažmentom klubu o novej zmluve. Kypreos sa však pravdepodobne, ako už neraz, mýlil. Campbell je v Toronte spokojný, ale o kontrakte sa zatiaľ nerozpráva.

Tak to aspoň tvrdí jeho agent Kurt Overhardt. "Ten, kto povedal, že rokujeme, rozširuje hlúposti," vyjadril sa. "Žiadne vecné rokovania s Leafs zatiaľ neprebehli. Jack sa chce sústrediť len na hokej. Je ešte len november, tak sa upokojme a nechajme ho chytať s čistou hlavou."

Campbell by si mohol mimo Toronta vyslúžiť najlepšiu zmluvu kariéry. Otázne je, či bude ochotný dať organizácii povestnú "zľavu".

Svetielko nádeje prinášajú jeho slová o meste a tíme. „Fakt to tu milujem,“ povedal po jednej z výhier. „Je tu špeciálna partia hráčov aj špeciálne mesto. Nič si neprajem viac, ako zostať tu.“

Campbell bude s najväčšou pravdepodobnosťou drahší, ako je. Z toho dôvodu môže zamotať plány na ich spoločnú budúcnosť. Z brankárov, ktorí odchytali aspoň 10 duelov, má tretí najnižší priemer inkasovaných gólov a najvyššiu úspešnosť zákrokov. Jeho čísla sú hodne tímovej jednotky.

Na takéto závery je ešte bezpochyby priskoro, ale podpis Petra Mrázka nemusí byť z dlhodobého hľadiska pre Toronto vôbec prínosný. Nejde iba o jeho smolný štart, ale i krehké zdravie, výkony Campbella a obracanie každého dolára.

Vedenie Toronta a Jack Campbell budú o novej zmluve pravdepodobne rokovať dosť dlho. Zatiaľ však - ako hovorí agent - ani len nezačali.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: