Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Federer chystá návrat. Začať môže na turnaji, ktorý vyhral aj Kližan

Roger Federer. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 21. jan 2021 o 15:11

Švajčiar má na podujatie príjemné spomienky.

BRATISLAVA. Roger Federer chystá návrat do súťažného tenisu na marcovom turnaji v katarskej Dauhe (8.- 13. 3.), ale v hre je údajne aj holandský Rotterdam.

Tradičný halový turnaj ABN AMRO World Tennis sa koná už v prvý marcový týždeň a jeho riaditeľ Richard Krajicek verí, že Federer by ešte mohol zmeniť svoje rozhodnutie.

A nielen preto, že čochvíľa uplynie rok, čo 20-násobný grandslamový šampión pre dve operácie kolena nehral súťažný tenis.

"Viem o tom, že bude hrať v Dauhe v týždni po Rotterdame. Ak však bude zdravotne v poriadku a pripravený aj po tenisovej stránke, určite sa mu ozveme. Rogera vždy radi privítame v Rotterdame," uviedol Krajicek, wimbledonský šampión z roku 1996, na webe tennishead.net.

Niekdajší hráč s "delovým" servisom a solídnym volejom pripomenul, že 39-ročný Švajčiar má špeciálny vzťah k turnaju v Rotterdame. V roku 2018 po svojom miestnom triumfe sa stal najstaršou svetovou jednotkou v histórii mužského tenisu.

"Je ešte možno príliš skoro, aby Federer privolil. Garantovať to nemôžem. Verím však, že sa tak neskôr stane," dodal Krajicek.

Turnaj kategórie ATP 500 v Rotterdame je známy aj pre slovenských fanúšikov tenisu. V roku 2016 sa tam celkového triumfu dočkal Martin Kližan. Vo finále si vtedy poradil v troch setoch s favorizovaným Francúzom Gaelom Monfilsom.

Súvisiace články