Streda, 21. apríla, 2021Meniny má Ervín

Mak má novú motiváciu, v Zenite sa chce presadiť

Róbert Mak prišiel na zraz vo výbornej pohode. (Autor: SITA)
SITA|5. júl 2018 o 15:35

V Zenite Petrohrad došlo v nedávnych týždňoch k zmene na poste hlavného trénera.

PETROHRAD. Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak strávil uplynulú sezónu 2017/2018 na hosťovaní v gréckom klube PAOK Solún.

V tej budúcej by však bol rád stabilnou súčasťou svojho kmeňového zamestnávateľa - ruského Zenitu Petrohrad.

Momentálne máme v Zenite nového trénera, novú taktiku aj tréningové metódy. Mám novú motiváciu a túžbu pracovať so Sergejom Semakom.


Róbert Mak

V organizácii z Petrohradu došlo v nedávnych týždňoch k zmene na poste hlavného trénera.

Taliana Roberta Manciniho, ktorý prešiel k talianskemu národnému mužstvu, nahradil niekdajší dlhoročný hráč Zenitu Sergej Semak (2010-2013).

"V minulej sezóne som chcel zostať v Zenite, ale Mancini so mnou nepočítal, preto som si vybral PAOK. Je to klub, ktorý som poznal, pretože som tam predtým pôsobil.

Momentálne však máme v Zenite nového trénera, novú taktiku aj tréningové metódy. Mám novú motiváciu a túžbu pracovať so Sergejom Semakom. Uvidíme, ako to napokon dopadne, vzhľadom na počet hráčov v tíme.

V tomto období sa pripravujem na sezónu a v tréningoch idem naplno," vyhlásil pre Sport Express 27-ročný Bratislavčan, ktorý prišiel so Semakom do kontaktu už v čase, keď pôsobil iba ako asistent Mirceu Lucesca.

"Áno, je to skvelý chlapík. Keď sme sa presťahovali do Petrohradu, pomohol nám pre deti vybaviť škôlku. Vtedy som si všimol aj jeho ľudské vlastnosti," doplnil Róbert Mak.

Súvisiace články