Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Boženík zažil debut v Holandsku: Uvedomím si to asi až keď sa zobudím

Róbert Boženík.
Jakub Benko|2. feb 2020 o 07:52

Slovák bol z debutu za Feyenoord nadšený.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový útočník Róbert Boženík odohral prvé minúty v drese Feyenoordu Rotterdam.

Na trávnik sa dostal až v poslednej desaťminútovke, keď jeho mužstvo viedlo nad súperom FC Emmen 3:0.

"Bol som trochu nervózny, keď som šiel včera spať. Spolu s priateľkou sme hovorili veľa o mojom debute. Povedala mi, že toto bol môj sen. Tvrdo som na sebe makal, aby som to dosiahol," vravel po zápase odchovanec MŠK Žilina.

Napriek krátkemu času sa dostal v zápase do sľubných streleckých príležitostí.

"Hral som asi päť minút a mal som dve príležitosti na skórovanie. Škoda, že som nestrelil gól, ale vyhrali sme 3:0 a to je skvelé," vyhlásil Boženík pri mikrofóne televíznej stanice Fox Sports. Citoval ho taktiež web feyenoord.supporters.nl.

Pre Boženíka to boli vôbec prvé minúty, ktoré odohral za iný ako slovenský klub. Reprezentant, ktorý strelil za národné mužstvo doteraz štyri góly, si štart v holandskej lige užíval.

"Je to pre mňa neuveriteľné. Všetci na štadióne tlieskali a kričali moje meno. Bolo to jednoducho skvelé," opísal svoje pocity z víťaznej premiéry.

Prvé momenty po debute venoval rodine a kamarátom. "Ešte si to úplne neuvedomujem. Možno zajtra, keď sa zobudím, mi dôjde, že som práve hral za Feyenoord," doplnil 20-ročný futbalista.

Holandský tím získal slovenského útočníka pred týždňom a predstavil ho ako veľkú posilu. Žilina zinkasuje od holandského giganta zhruba 4,6 milióna eur.

S Feyenoordom podpísal Boženík zmluvu na štyri a pol roka.

„Príchod Boženíka nám v ofenzíve dáva viac príležitostí. Je mladý, ale veľký talent, ktorý u nás dostane čas a priestor na to, aby sa mohol rozvíjať,“ vyhlásil technický riaditeľ Feyenoordu Frank Arnesen pre klubový web.

Holandský klub sa nachádza momentálne na treťom mieste ligovej tabuľky, pričom ťahá sériu piatich výhier za sebou. Môže tak stále pomýšľať na zisk titulu. Na prvý Ajax stráca sedem bodov.

Súvisiace články