Varga skončil v Číne pätnásty, preteky mali netradičný dvojdňový formát

Richard Varga.
Richard Varga. (Autor: TASR)
SITA|6. máj 2018 o 09:02

Slovenský triatlonista stratil na víťaza necelú polminútu.

ČCHENG-TU. Slovenský reprezentant Richard Varga skončil pätnásty v pretekoch Svetového pohára v triatlone v čínskom Čcheng-tu.

Na podujatí s netradičným dvojdňovým formátom dominoval Rostislav Pevcov z Azerbajdžanu pred Francúzom Felixom Duchamptom a Mexičanom Rodrigom Gonzálezom.

Varga sa v sobotu v Čcheng-tu predstavil v prvom z dvoch semifinálových zápolení a obsadil tretiu priečku. Triatlonisti absolvovali tzv. šprintérske vzdialenosti - 750 metrov plávania, 20 kilometrov na bicykli a 5-kilometrový beh na záver.

Z každej z troch semifinálových položiek si postup do nedeľňajšieho A-finále vybojovalo deväť najlepších plus traja ďalší s najkvalitnejšímu časmi.

V nedeľu sa aktéri finále predstavili v tzv. superšprinte s objemami 500 metrov plávania, 10 kilometrov na bicykli a 2,5-kilometrový beh. Víťazný Pevcov to zvládol za 28:18 minúty. Varga za ním zaostal o 25 sekúnd.

Medzi ženami vo finále dominovala Austrálčanka Emma Jeffcoatová (31:20), Slovensko nemalo zastúpenie.

3.Fuka SegováJaponsko31:34 min
Domov»Ďalšie športy»Varga skončil v Číne pätnásty, preteky mali netradičný dvojdňový formát